Logo

Preview: BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

9.11.2018 11:02
PDBASKET

BC Prievidza - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves

Niké aréna, piatok 9. novembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Anton Šarišský, Stanislav Bara

Aktuálne informácie: Oba celky potrebujú nutne zabrať, hlavne pre svoju pohodu v tíme. Prievidza v krátkom čase prehrala s dvoma tabuľkovo vyššie postavenými tímami, najskôr na palubovke Interu 67:70 a potom dosť hladko podľahla Svitu - 62:79. Séria ťažkých zápasov tak ukázala, že ešte musia na hornej Nitre zapracovať na viacerých herných aspektoch. Ich najbližší súper má výhodu, že sa mohol na zápas dlhšie pripravovať. Spišská Nová Ves si totiž stredajší duel s Interom posunula až na budúci týždeň. Pomôže "Novovešťanom" prestávka tak, ako sa to podarilo Lučencu?

Motívy zápasu: Oba celky čakajú na výhru, Prievidza prehrala dva zápasy, Spišská Nová Ves o jeden menej. Zostane Niké aréna po piatku nedobytnou pevnosťou alebo si Spišiaci výrazne vylepšia bilanciu u súperov?

Povedali pred zápasom:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Čaká nás druhý zápas v priebehu troch dní, tentoraz na domácej palubovke proti Spišskej Novej Vsi. Verím, že sa nám po zápase so Svitom podarí čo najrýchlejšie zregenerovať a podáme dobrý výkon."

Erich Korfanta, asistent trénera Spišskej Novej Vsi: "Favorit je jasný, Prievidza ma silný tím s výbornou obranou. Navyše v predošlom kole prehrala vo Svite, určite sa bude chcieť pred vlastnými fanúšikmi rehabilitovať. My však necestujeme na zápas v porazeneckej nálade. V Leviciach sme na konci tretej štvrtiny prehrávali o deväť bodov, no vlastnými chybami sme posadili domácich na koňa. A to je náš problém, toto je silná súťaž, my sa jednoducho musíme vyvarovať hluchých chvíľ. Súrne potrebujeme naštartovať Juríčka, dostať ho do zápasového tranzu, v ktorom on potom vie hrať výborne. Zabrať však musí celý tím, len tak môžeme pomýšľať na dobrý výsledok."

zdroj: basketliga.sk