Logo

Preview: BC Prievidza - BK Inter Bratislava

7.12.2018 21:16
PDBASKET

BC Prievidza - BK Inter Bratislava

Niké aréna, sobota 8. decembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Marek Kúkelčík, Tomáš Turček

Aktuálne informácie: Duel prvého s tretím, z tohto pohľadu ide o najatraktívnejší súboj sobotňajšieho programu. Prievidza pokračuje v náročnom programe, v stredu odchádzala z Levíc s prehrou 86:87. V bielo-čiernom drese už debutovala staronová tvár Mike Rostampour. Inter si naproti tomu udržal domácu neporaziteľnosť, Svit zdolal pred svojim publikom 69:58. "Žlto-čierni" si tak poistili prvé miesto v tabuľke aj bez viacerých zranených hráčov. S rovnakým úmyslom cestujú aj na hornú Nitru.

Motívy zápasu: Kľúčová môže byť produkcia viacerých jednotlivcov, v prievidzskom drese určite Tima Derksena a Richarda Körnera. Ich súper sa naproti tomu viac spolieha na kolektívne poňatie hry. Čo napokon rozhodne?

Povedali pred zápasom:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Po stretnutí v Leviciach nás čaká nás ďalší ťažký súper. V Bratislave sme rovnako ako v Leviciach v dramatickej koncovke prehrali, z čoho sa potrebujeme poučiť.  V prípade vyrovnaného zápasu, potrebujeme aj my dokázať, že vieme takýto priebeh zvládnuť. Verím, že bude plná Niké aréna a my sa odvďačíme výborným basketbalom a zo zápasu budeme všetci odchádzať spokojní."

Oliver Vidin, tréner Interu: "Do Prievidze ideme s cieľom odovzdať naše maximum. Jediná cesta k spokojnosti s výsledkom vedie cez koncentrovaný výkon počas celých štyridsiatich minút, pozornú obranu a fokusovanie sa na určitých jednotlivcov v tíme súpera. V útoku nesmieme hrať zbrklo a musíme sa rýchlo prispôsobovať zmenám obrany. Ak sa nám to podarí a ak nedovolíme súperovi útočný doskok, máme s naším štýlom hry veľkú šancu uspieť aj v Prievidzi."

zdroj: basketliga.sk