Logo

Preview: BC Prievidza - BK Inter Bratislava

22.3.2019 19:43
PDBASKET

BC Prievidza - BK Inter Bratislava

Niké aréna, sobota 23. marca o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Milan Brziak, Michal Perečinský

Aktuálne informácie: Na diaľku to bude súboj o tretiu pozíciu. Prievidza v závere základnej časti chytila dych, výrazne si pomohla hladkým víťazstvom v Leviciach (75:55). Dva body môžu mať pre zverencov trénera Tihomira Bujana cenu zlata, v stredu sa totiž bodovo dotiahli na tretí Svit. Každé zaváhanie, respektíve výhra sa preto počíta. Do Niké arény však pricestuje celok, ktorý má momentálne najlepšiu fazónu spomedzi účastníkov SBL. Inter Bratislava si udržal pod taktovkou Aramisa Nagliča stopercentnú bilanciu, Svit zdolal po nemastnom-neslanom výkone 73:68, ale podstatné je, že to bola pre nich už desiata výhra za sebou. "Žlto-čierni" sa už v podstate v pokoji pripravujú na play off, z prvého miesta ich už totiž nik nemôže zosadiť. 

Motívy zápasu: Prievidza si môže pomôcť, respektíve sťažiť boj o tretie miesto. Všetko záleží od toho, ako dopadne ich súboj s Interom a zároveň ako si bude počínať Svit s Handlovou. Pre bratislavský celok hovorí história zo vzájomných súbojov, v predchádzajúcich 8 duelov sa totiž z víťazstva radovali oni. Tím z Hornej Nitry uspel naposledy pred takmer dvoma rokmi, na Pasienkoch vtedy vyhral 97:82. 

Povedali pred zápasom:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Čaká nás ťažký zápas s lídrom tabuľky. Na Inter sa pripravujeme rovnako, ako na každého jedného súpera. Verím, že predvedieme dobrý výkon, ktorý poteší všetkých a hlavne našich fanúšikov, ktorí nám vytvárajú neskutočnú atmosféru. Verím, že nás prídu podporiť a vytvoria nám atmosféru, akú vedia vytvoriť len oni." 

Aramis Naglič, tréner Interu: "Určite nás čaká motivovaný súper, ktorý v minulom kole vyhral veľký zápas vonku v Leviciach. Prievidžania bojujú o pozíciu, prežívajú dobré obdobie, hrajú dobrý basket, sú tvrdí. Veľmi dobre poznám kouča Bujana, tak viem, ako sú organizovaní. Čaká nás ťažký zápas. Dosť sme toho povedali po minulom stretnutí so Svitom a som si istý, že sa nám rovnaké veci nestanú aj v Prievidzi. Ideme tam so serióznym prístupom a rovnako ako každý iný, aj tento zápas sa pokúsime vyhrať."


zdroj: basketliga.sk