Logo

Preview: BC Prievidza - BK Levickí Patrioti

27.10.2018 9:30
PDBASKET

BC Prievidza - BK Levickí Patrioti

Niké aréna, sobota 27. októbra o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Tomáš Holländer

Aktuálne informácie: Štvrtý celok tabuľky proti lídrovi. Prievidza prišla počas týždňa o víťaznú sériu, v Komárne podľahla v tradičnom derby "obuvníkom" 76:86. Pre tím z hornej Nitry pokračuje náročný program, na rade je totiž ďalší celok z juhu Slovenska. Patrioti sa rýchlo otriasli z tesnej prehry proti Svitu, doma si až prekvapivo hladko poradili s Interom Bratislava 87:69. Dokázali to aj v užšej rotácii, keď každý svojou trochou prispel k cennému triumfu. Levice v závere pracovného týždňa angažovali amerického krídelníka Briana Williamsa, ten však ešte do duelu proti Prievidzi nezasiahne.

Motívy zápasu: Prievidza nemôže počítať pod košom s Markom Popovičom, v levickom tíme je otázny štart Nikolu Gačešu. Historická bilancia hovorí pre domácich, v Niké aréne neprehrali od 14. januára 2013 proti Leviciam.

Povedali pred zápasom:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Čaká nás kvalitný súper v podobe úradujúceho majstra. Po poslednom zápase musíme ukázať tímového ducha. Verím, že hráči predvedú výkon, ktorý diváci radi uvidia a prídu nás podporiť v hojnom počte."

Steven Davis, hráč Levíc: "Chceme nadviazať na predchádzajúci zápas a pokračovať v dobrej a kolektívnej hre. Vieme, že Prievidza bude ťažkým súperom, hlavne doma hrá veľmi dobre. My sa však sústredíme na to, aby sme hrali kolektívne, agresívne a s plným nasadením počas celých 40 minút."


zdroj:basketliga.sk