Logo

Preview: BC Prievidza - BK Levickí Patrioti

23.1.2019 10:47
PDBASKET

BC Prievidza - BK Levickí Patrioti 

Niké aréna, streda 23. januára o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Tomáš Doušek, Stanislav Bara

Aktuálne informácie: Bitka medzi štvrtým a druhým tímom tabuľky. Ďalší zaujímavý duel zo stredajšieho programu. Prievidza chytila pod taktovkou nového trénera Tihomira Bujana druhý dych, svedčí o tom aktuálne séria troch výhier po sebe. Tá posledná navyše mohla tím ešte viac povzbudiť, v Komárne totiž zvíťazili 77:74, keď sa stal hrdinom zápasu Jahmal Jones. Trojkou s klaksónom rozhodol rozohrávač o výhre BC. Levičania mali počas víkendu voľno, s Interom si totiž predohrali stretnutie už v stredu. Prehra 66:72 znamenala prvú stratu bodov na domácej palubovke v tejto sezóne. Tréner Teo Hojč nebude môcť počítať už s Brianom Williamsom, vedenie klubu sa rozhodlo ukončiť spoluprácu s americkým krídelníkom.

Motívy zápasu: Pre domácich je možnosť navýšiť sériu víťazstiev už na štyri zápasy a zároveň sa priblížiť k tretiemu Svitu. U Levičanov je motivácia jasná, po niekoľkých rokoch si odniesť z Niké arény oba body. Podarí sa im zvrátiť túto šnúru alebo potvrdí Prievidza víťazný trend?

Povedali pred zápasom:

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: "Levice budú pre nás veľmi ťažkým súperom. Okrem toho, že sú úradujúcimi šampiónmi, sú aj druhí v aktuálnej tabuľke a navyše podpísali nového hráča, čo im zväčšuje rotáciu. V tíme máme určité zdravotné problémy, ale v každom prípade môžem sľúbiť, že v zápase odovzdáme všetko. Rovnako verím, že nás príde povzbudiť množstvo fanúšikov."

Milan Žiak, hráč Levíc: "Musíme byť koncentrovaní od začiatku zápasu, aby sme mohli pomyslieť na víťazstvo. Prievidza hrá dobre posledné stretnutia a preto čakám, že to bude ťažký zápas. Cieľom bude hrať tímový basketbal a vyhrať."

Zdravotný stav v tíme:

Mike Rostampour mal problémy so zápästím, zdravotný tím ale jeho štart v zápase povolil. Marek Jašš si privodil v Komárne zranenie lakťa. Problémy nie sú vážne, no o jeho nastúpení sa rozhodne až priamo počas zápasu. Ostatní hráči sú zdraví a pripravení.


zdroj: basketliga.sk