Logo

Preview: BC Prievidza - BK Levickí Patrioti

24.4.2019 9:10
PDBASKET

BC Prievidza - BK Levickí Patrioti 

/stav série - 1:0/

Niké aréna, streda 24. apríla o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos: RTVS a Huste.sk

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Martin Margala

Aktuálne informácie: Prvé meranie síl prinieslo podľa očakávania rozťahaný a skôr bojovný basketbal, žiadne strelecké hody. Na levickej a prievidzskej strane bola badateľná únava z päťzápasových štvrťfinálových sérií. Ešte na začiatku štvrtej štvrtiny to pri tom vyzeralo, že prvý bod zostane u domácich, ale potom udrel celok z Hornej Nitry. Dokonalým obratom si zabezpečil víťazstvo a možno aj dôležitú výhodu v sérii. Prievidza sa zároveň stala jediným tímom v tejto sezóne, ktorý dvakrát za sebou uspel na levickej palubovke. Navyše, vo svojej Niké aréne nepustila "žlto-zelených" k výhre už niekoľko rokov. 

Motívy zápasu: Všetko bude vychádzať z energie a zdravotného stavu tímov na oboch stranách. Družstvá mali viac času na oddych, preto sa očakáva aj oveľa zaujímavejší basketbal. Pridá sa už do hry aj Jahmal Jones, respektíve Nikola Gačeša? Zlomia "žlto-zelení" čiernu sériu v Prievidzi alebo to bude v stredu večer dvojbodový trhák zverencov Tihomira Bujana? Tieto a mnohé ďalšie otázky zodpovie až samotný zápas.

Povedali pred zápasom:

Richard Körner, hráč Prievidze: "Oba tímy budú oveľa lepšie pripravené. Mali sme viac času na oddych a skauting súpera, čiže od zápasu očakávam oveľa viac energie, lepší pohyb a celkovo vyššiu kvalitu ako v prvom stretnutí. Pozývam všetkých fanúšikov, aby nás prišli podporiť a dodali nám ešte viac energie z tribún."

Milan Žiak, hráč Levíc: "Očakávam ťažký zápas. Pre nás bude dôležité bojovať od začiatku, ak chceme vyhrať v Prievidzi. Kľúčom bude tímový výkon v obrane a v útoku."

zdroj: basketliga.sk