Logo

Preview: BC Prievidza - BK Levickí Patrioti

30.4.2019 22:53
PDBASKET

BC Prievidza - BK Levickí Patrioti 

/stav série - 2:1/

Niké aréna, streda 1. mája o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Peter Ženiš, Tomáš Doušek

Aktuálne informácie: Úradujúci majster konečne preukázal svoju skutočnú silu. Po dvoch dueloch, v ktorých si nechal ujsť víťazstvo popod prsty, to tentoraz bola jasná cesta za víťazstvom. Systémom štart-cieľ nielenže ukončil trojzápasovú sériu prehier s Prievidzou, ale aj naznačil, že v tejto sérii rozhodne ešte nepovedali posledné slovo. Levičania vybehli na svojho súpera s veľkou energiou, vysokým pressingom a hlavne kolektívnym a koncentrovaným výkonom. Tieto všetky štyri faktory zavážili pri konečnom výsledku 80:69. Do formy sa navyše po zranení dostáva Nikola Gačeša, v stredu by už mohol byť k dispozícii aj Dino Pita. Po ťažkých dňoch sa tak koučovi Teovi Hojčovi rysuje zostava, s ktorou by rád vyrovnal stav série na 2:2.

Motívy zápasu: Patriotov však mätie bilancia v Niké aréne, kde už viac ako šesť rokov neuspeli. Prievidzská pevnosť je už dlhšiu dobu nedobytná, naposledy sa podarilo uspieť Interu pred vyše mesiacom. Vo vzájomných stretnutiach zatiaľ nepadá extrémne veľký počet bodov, preto aj v tomto meraní síl budú dôležité drobné detaily - obrana, disciplína, koncentrácia, respektíve energia. 

Povedali pred zápasom:

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: "Po ťažkej sérii s Komárnom sa ešte stále snažíme dostať do rytmu. V poslednom stretnutí v Leviciach, špeciálne v jeho prvom polčase, sme spravili príliš veľa chýb. Verím, že vo štvrtom zápase budeme hrať s väčšou energiou a sústredenejší a spoločne s podporou zo strany našich fanúšikov, si naďalej udržíme vedenie v sérii."

Boris Bojanovský, hráč Levíc: "Teraz je už každý zápas veľmi dôležitý. Ak chceme v tejto sérii uspieť, tak musíme vyhrať aspoň jedenkrát v Prievidzi, čo nebude jednoduché."