Logo

Preview: BC Prievidza - BKM Lučenec

19.10.2018 22:52
PDBASKET

Niké aréna, sobota 20. októbra o 16.00 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Martin Margala, Tomáš Holländer

Aktuálne informácie: Až v štvrtom kole sa prvýkrát v novom ročníku predstavia pred domácimi fanúšikmi basketbalisti Prievidze. Už teraz však majú dobrú vizitku, pretože oba zápasy u súperov vyhrali. Oveľa viac sa samozrejme cení úspech v tradičnom hornonitrianskom derby, Handlovú na svojej palubovke zdolali 82:77. V Niké aréne ich tak čaká boj o natiahnutie víťaznej série. Na hornú Nitru však pricestuje odhodlaný nováčik z Lučenca. Ten zatiaľ čaká na premiérové dva body v sezóne, ale proti Interu naznačil, že to môže byť iba otázka času. "Novohradčania" totiž bratislavský celok výrazne potrápili, nakoniec s ním prehrali tesne 82:88. Domáci majú jasný cieľ - získať tretie víťazstvo za sebou, hostia ukončiť šnúru troch prehier za sebou.

Motívy zápasu: Domáca premiéra, bohatý sprievodný program, Prievidza poňala úvodný duel v Niké aréne veľkolepo. Potvrdia zverenci trénera Michaela Claxtona výborný vstup do sezóny alebo získa nováčik cenný skalp?

Povedali pred zápasom:

Michael Claxton, tréner Prievidze: "Pripravujeme sa na agresívnu obranu, ktorú Lučenec v tejto sezóne predvádza. Ak chceme byť úspešní, tak musíme ich tlak v defenzíve zvládnuť. Rovnako sa veľmi tešíme na našich skvelých fanúšikov a veríme, že na prvý domáci zápas prídu v čo najvyššom počte. Budeme pripravení vydať zo seba maximum."

Ike Agusi, hráč Lučenca: "Myslím si, že to bude náročný zápas. Prievidza má extrémne talentovaný tím, v ktorom je dobrý mix slovenských a zahraničných hráčov. Budeme musieť byť výborní v defenzíve, ak chceme pomýšľať na víťazstvo. Čaká nás atraktívne stretnutie."


zdroj: basketliga.sk