Logo

Preview: BC Prievidza - Inter Bratislava

16.3.2022 9:38
PDBASKET

Niké SBL - 27. kolo (streda 16. marca o 16.30 h):
BC Prievidza - Inter Bratislava

Dnes nás čaká posledný domáci zápas v základnej časti Niké SBL. V Niké aréne privítame Inter Bratislava a po dvoch rokoch môžeme konečne zaplniť našu halu.

Zrušené boli už všetky kapacitné obmedzenia a do arény sa dostane každý fanúšik. Zrušené totiž boli tiež obmedzenia vstupu. Stačí vám len vstupenka a respirátor, hala sa otvára o 16:00, teda polhodinu pred začiatkom zápasu.

Dobrou pozvánkou na dnešný duel mohlo byť víťazstvo v baníckom derby, keď sme uspeli proti Handlovej (79:75). "Je to jeden z posledných domácich zápasov tejto sezóny. V základnej časti SBL dokonca úplne posledný. Po dlhom čase nebudú žiadne kapacitne obmedzenia, tak verím, že čo najviac ľudí si nájde čas a príde nás podporiť. Veríme, že výhra v Handlovej je dobrá pozvánka na stredajší zápas," uviedol rozohrávač BC Matej Majerčák. 

Inter na druhej strane, má stále o čo hrať. A môže ísť o celkom kľúčovú vec, a to výhoda domáceho prostredia v prvom kole play off. Zverenci trénera Olega Meleščenka to majú v podstate vo svojich rukách, najskôr je k tomu ale potrebné uspieť na hornej Nitre, aby zmazali stratu na štvrtých Spišských Rytierov. V prípade rovnosti bodov majú totiž lepšiu bilanciu zo vzájomných zápasov (3 výhry a 1 prehra).

zdroj: basketliga.sk