Logo

PREVIEW: BC Prievidza - Iskra Svit

15.12.2020 18:18
PDBASKET

BC Prievidza - Iskra Svit

K zápasu: Prievidza sa dostala do neľahkej situácie, aj keď nie vlastným pričinením. Na zatiaľ nešpecifikovanú dobu totiž vypadol pre pozitívny prípad na koronavírus tréner tímu Maroš Helmecy, na jeho miesto dočasne zasadol bývalý hráč a v súčasnoti generálny manažér klubu Marko Batina. Ani on však zatiaľ nenašiel víťazný recept, keďže v hornonitrianskom derby zaznamenala BC tretiu prehru v rade (68:82). "Svit je veľmi nepríjemný súper, ktorý hrá rýchly a ofenzívny basketbal a má kvalitné individuality. Kľúčom k víťazstvu bude koncentrovaná hra a obrana. Budeme musieť zastaviť ich rýchly protiútok, v obrane si vypomáhať a tiež zvládnuť situácie jedna na jedna. Ak toto splníme, verím, že súpera môžeme zdolať," myslí si rozohrávač Matej Majerčák.

Svitu sa postupne vrátil na lavičku tréner Rudolf Jugo, družstvo však zatiaľ vedie jeho asistent Róbert Ištvánik. "Podtatranci" sú opäť vo fáze, kedy sú ich výkony ako na hojdačke. V Bratislave si vybrali horší deň, čo dokumentovala napokon strata bodov (89:104). Na hornej Nitre tak potrebujú zabrať, aby sa opäť vzdialil svojim rivalom na 5. - 7. mieste. "V stredu nás čaká ďalší náročný duel na palubovke Prievidze. Musíme sa držať svojej hry, hrať omnoho lepšie v obrane, ako v poslednom zápase a udržať si energiu a koncentráciu celých 40 minút. Vieme o silných stránkach súpera a budeme sa ich snažiť zastaviť," uviedol Róbert Ištvánik. 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Ján Kurpaš, Artjoms Ribakovs

Na čo sa zamerať: Priestor pod košom sa môže opäť ukázať ako kľúčový. Body z tohto priestoru, respektíve druhých šancí môžu mať veľký dopad na vývoj stretnutia. 

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk