Logo

Preview: BC Prievidza - Iskra Svit

16.4.2021 20:17
PDBASKET

Niké SBL - 2. zápas 1. kola play off (sobota 17. apríla):

BC Prievidza - Iskra Svit (19.00 h)

/stav série - 0:1/

K zápasu: Prievidza nebola ďaleko od toho, aby prekvapila vyššie nasadený tím. Doslova by sa dalo povedať, že rozhodla jedna lopta. A tú premenil v predĺžení súper, preto má prvý bod v sérii (107:110 pp). Zverenci trénera Maroša Helmecyho sa rozhodne nemajú za čo hanbiť, na prvý pohľad stratený zápas (prehrávali dvojciferným rozdielom) dokázali po neuveriteľnom obrate v závere poslať do predĺženia. V ňom bojovali o víťazstvo až do poslednej sekundy, na domácej palubovke by teda radi dotiahli svoju snahu do úspešného konca. "Myslím si, že sme vo Svite hrali viac ako vyrovnanú partiu a preto sme na domácej palubovke pripravení dať do tohto zápasu všetko. Verím, že sa nám podarí uspieť a rozhodujúci zápas sa bude hrať vo Svite," uviedol Patrik Lukáč. 

Svit si môže sypať popol na hlavu, v stredu večer mohol bez väčších problémov dokráčať k výhre, namiesto toho sa musel strachovať o úspešný vstup do série. Nebyť obvyklých ťahúňov (Saša Avramovič a De'Sean Parsons), tak mohol z toho byť pre Iskru problém. Parádne basketbalové predstavenie však doviedli do víťazného konca oni, a tak môžu ísť na hornú Nitru ukončiť túto sériu a prejsť do boja o medaily. Žiadna ľahká skúška to nebude, v Prievidzi majú v tejto sezóne bilanciu 1 výhry a 2 prehier. "Čaká nás druhý zápas prvého kola a po strede vieme, že to bude extra ťažký zápas. Prievidza má veľkú kvalitu, no my musíme hrať svoju hru, ale bez výpadkov koncentrácie a agresivity v obrane, inak budeme mať problém. Musíme hrať v plnom nasadení celý zápas a nie iba 30 minút, lebo to sa nám môže ľahko vypomstiť. Verím svojmu družstvu, ideme bojovať ako jeden tím," vyjadril sa Róbert Ištvánik.

Kto píska: Zdenko Zubák, Martin Margala, Tomáš Doušek

Na čo sa zamerať: Prievidzská defenzíva bude mať mimoriadne náročnú úlohu, utlmiť individuality na strane Svitu. Až trio hráčov - De'Sean Parsons, Saša Avramovič a Daquaise Andrews, sa totiž dostalo cez 20-bodovú hranicu. Ak chce celok z hornej Nitry uspieť, tak niektorí hráči musia zlepšiť svoju bodovú produkciu. 

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk