Logo

Preview: BC Prievidza - MBK Handlová

30.9.2022 13:46
PDBASKET

Čakanie sa končí, štartuje nový ročník Niké SBL! A jeho začiatok je tak atraktívny, ako je to len možné. Úvodný zápas totiž obstará tradičné banícke derby Prievidze s Handlovou. Kto si zaknihuje prvé body do tabuľky?

Niké SBL - 1. kolo (piatok 30. septembra o 18.00 h):

BC Prievidza - MBK Baník Handlová

K zápasu: Súboj tabuľkových susedov z predchádzajúceho ročníka má vždy špeciálny náboj a inak tomu nebude ani na začiatku ďalšej edície Niké SBL. Triumf v derby má totiž vždy dvojnásobnú hodnotu pre víťaza. Prievidza stihla po Federálnom pohári ešte jednu zápasovú previerku, doma si poradila s rakúskou Viedeň D.C. Timberwolves (80:77). Výpočet pozitív nie je konečný, klubu sa podarilo konečne nájsť podkošového hráča, je ním Srb Dušan Hukič. Kolektív trénera Krunoslav Krajnoviča je kompletný a pripravený vyraziť do boja.

"Hneď na začiatku sezóny nás čaká veľmi náročný zápas vzhľadom na to, že je to prvý zápas v ročníku a zároveň derby s Handlovou, hrá sa navyše o deň skôr ako všetci ostatní. Očakávam, že odohráme zápas s ešte lepším výkonom ako v poslednom domácom prípravnom zápase. Rešpektujeme každého súpera, na každého súpera sa poctivo pripravujeme, tak ako aj na Handlovú, ktorá má svoju kvalitu. Budeme sa snažiť zahrať maximálne korektne s dobrým prístupom. Verím v dobrý výsledok a verím, že fanúšikovia prídu v čo najväčšom počte. Dlho sme sa v hale ani nevideli, posledné dve sezóny boli ešte ovplyvnené pandémiou. Konečne sa všetci stretneme v hale a užijeme si basketbal. Verím, že vďaka korektnému fandeniu z oboch strán si môžeme užiť atmosféru prvého zápasu sezóny," uviedol Krajnovič. 


Organizačné pokyny

Predaj klasických lístkov sa následne začne o 17:00, kedy sa otvoria aj brány športovej haly. K dispozícii do predaja bude ešte 700ks klasických lístkov.

Pri vstupe do haly budú otvorené 2 pokladne a 3 turnikety. Turniket, pri ktorom nie je pokladňa, je určený pre majiteľov permanentiek a už vopred zakúpených lístkov, ktorí tak nemusia čakať v rade.

Fanúšikov s klasickými vstupenkami zároveň (5€) prosíme, aby si nesadali na sedadlá označené nálepkou permanentka alebo miestenka. Deti do 12 rokov majú vstup v sprievode rodiča zdarma, ale bez nároku na miesto na sedenie. 

Platí zákaz vnášať do haly nebezpečné predmety, jedlo a nápoje. Výnimkou je 1 fľaša vody na osobu s max. objemom pol litra.


Odkaz na štatistiky a video

zdroj: basketliga.sk

foto: Ladislav Szibilla