Logo

Preview: BC Prievidza - MBK Rieker Com-Therm Komárno

17.3.2019 21:37
PDBASKET

BC Prievidza - MBK Rieker Com-Therm Komárno

Niké aréna, sobota 16. marca o 19.00 h - štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Pavel Fuska, Eduard Uhrin

Aktuálne informácie: Ďalší dôležitý súboj v rámci 32. kola SBL. O čo ide? Prievidzi o priblíženie sa k tretiemu miestu a za istých možností (prehra Žiliny, výhra BC) aj potvrdenia výhody domáceho prostredia v prvom kole play off. Tím z Hornej Nitry by už mal totiž istotu, že by po základnej časti neskončil horšie ako štvrtý. Komárno živí nádej na piatu pozíciu, ktorú aktuálne okupuje Žilina, no musí sa mať na pozore, keďže siedma Handlová stráca na "obuvníkov" dve výhry. Ako sú na tom jednotliví účastníci s formou? Zverenci trénera Tihomira Bujana sa budú chcieť revanšovať za nečakané zakopnutie v Lučenci (78:81), kolektív okolo trénera Miljana Čuroviča by rád ukončil trojzápasové čakanie na víťazstvo. V sobotu prehral pred domácim publikom s Interom 70:82.

Motívy zápasu: Tradičná rivalita sľubuje opäť raz atraktívny basketbal, v ktorom majú oba celky o motiváciu postarané. Potvrdí sa dobrá fazóna Prievidze v Niké aréne alebo zaberie Komárno konečne aj u súpera?

Povedali pred zápasom: 

Tihomir Bujan, tréner Prievidze: "Čaká nás ďalšie náročné stretnutie. Komárno má skúsený tím s kvalitným trénerom. Ešte stále máme v pamäti, ako náročné bolo pre nás uspieť v januárovom zápase. V tíme máme určité zdravotné problémy, hráme však doma a pre výhru urobíme maximum. Zároveň by som chcel pozvať našich výborných fanúšikov, ktorých podporu potrebujeme v každom zápase."

Jozef Paulik, asistent trénera Komárna: "S Prievidzou sme tento rok a aj v minulosti odohrali množstvo kvalitných zápasov a myslím si, že aj teraz tomu bude tak. Obe družstvá ladia svoje sily a výkony na play off, preto bude každý z nás chcieť vyhrať. Vieme, aké prostredie nás čaká v Prievidzi, ľahké to tam mať nebudeme, my môžeme len získať, miernym favoritom je totiž domáci celok. Ale určite tam nejdeme v porazeneckej nálade, tak ako každý zápas, aj tento ideme vyhrať."