Logo

Preview: BC Prievidza - MBK Rieker Com-Therm Komárno

17.4.2019 16:55
PDBASKET

BC Prievidza (3.) - MBK Rieker Com-Therm Komárno (6.)

Niké aréna, štvrtok 18. apríla o 16.30 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Anton Šarišský, Martin Margala

Aktuálne informácie: Priebeh štvrtého štvrťfinálového zápasu Komárna s Prievidzou by sa len asi ťažko dal lepšie zrežírovať. "Obuvníci" boli v jednom momente na hladkej ceste za vyrovnaním, aby o niekoľko momentov mala na dosah BC semifinálovú miestenku. Zverenci trénera Miljana Čuroviča stratili v stretnutí 22-bodový náskok, Prievidzu delilo niekoľko momentov od jedného z najlepších ligových comebackov. Komárno však zaplo play off mód v správnej chvíli, aby odvrátilo oslavy súpera na ich palubovke. O všetkom sa tak rozhodne v Niké aréne, kde pred rokom postupoval práve ich štvrťfinálový súper. Bude sa história opakovať alebo sa potvrdí v tejto sérii pravidlo "môj dom, môj hrad"?

Motívy zápasu: Oba celky stál utorňajší zápas veľké množstvo síl, aj Komárno, aj Prievidza totiž hrajú túto sériu v úzkej rotácii hráčov. Práve tento faktor môže byť v Niké aréne rozhodujúci. Kto sa rýchlejšie pozbiera a urobí ten najťažší a rozhodujúci krok?

Povedali pred zápasom:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Stav série je 2:2. Momentálne ide o všetko, lebo ten kto prehrá, tak končí sezónu. Na domácej palubovke musíme začať s veľkou energiou a nechať tam všetko. Nie je čas na omyly. Ideme sa pobiť a verím, že nás naši skvelí fanúšikovia budú hnať vpred tak, ako to vedia."

zdroj: basketliga.sk