Logo

Preview: BC Prievidza - PP & TV Raj Žilina

29.11.2017 10:30
PDBASKET

Športová hala Rosinského, streda 29. novembra o 18.00 - štatistický prenos, priamy prenos: Huste.sk

Delegácia rozhodcov: Ján Kovalčík, Peter Karniš, Lukáš Životský

Čo je dôležité vedieť: Žilinčania síce prehrali v Leviciach rozdielom 22 bodov (74:96), ale pred prestávkou sa držali na solídnom siedmom mieste v tabuľke. Počas voľna však prišla nečakaná rana, pre chýbajúce doklady sa musela vrátiť domov americká trojica Conley, Holcomb a Wright. Ich účasť v zápase s Prievidzou je viac-menej vylúčená, trénera Maroša Moravčíka a jeho zverencov tak čaká náročná skúška. V ideálnom rozpoložení nie je ani Prievidza, počas prestávky odohrala dve stretnutia v Alpsko-jadranskom pohári, obe s neúspešným koncom. So slovinským Laškom prehrali 65:71 a vo Viedni bola z toho prehra 73:96. Treba však povedať, že trénerovi Ryanovi Pannonemu neboli k dispozícii viacerí členovia zostavy. 

Kto proti komu: Žiline odišla veľká väčšina hlavných ukazovateľov (body, doskoky, asistencie). Ako sa s tým proti Prievidzi vysporiada slovenská zostava?

Čísla, čísla, čísla: Nováčik si drží pred svojim publikom zatiaľ pozitívnu bilanciu, Prievidza naopak zvíťazila vonku len v jedinom prípade.

Povedali pred zápasom:

Marko Batina, hráč Prievidze: "Žilina je najmä doma veľmi nepríjemným tímom. K zápasu pristupujeme zodpovedne a súpera rešpektujeme. Musíme ubrániť ich obvodovú hru, v ktorej sú veľmi dobrí. Pre úspech v tomto zápase musíme tvrdo brániť, odovzdať na palubovke všetko, čo dokážeme a hlavne hrať tímovo."

CELÝ ROZHOVOR S MAKOM BATINOM

zdroj: basketliga.sk