Logo

Preview: BC Prievidza - Spišskí Rytieri

13.1.2021 14:45
PDBASKET

BC Prievidza - Spišskí Rytieri (18.00 h)

K zápasu: Popísaného bolo toho v uplynulých dňoch už veľa, čiže len v skratke. Forma Prievidze po návrate do zápasového kolotoča je skvelá, tri zápasy = tri víťazstvá. Pevne upevnené šieste miesto, s pozitívnym výhľadom na vyššie priečky. Nahustený program sa zatiaľ na zverencoch trénera Maroša Helmecyho neprejavuje, teraz však k nám pricestuje súper iného rangu. "Čaká nás súper, u ktorého sme dvakrát prehrali a jednoznačne mu máme čo vracať. Spišská Nová Ves má kvalitný káder, čo dokazujú aj jej výsledky. Kľúčom k úspechu by mala byť energia a sústredenie počas celých 40 minút. Bude to náročný zápas a verím, že s úspešnou koncovkou pre nás," vyhlásil domáci Patrik Lukáč. 

Do Niké arény však pricestujú povzbudení "Novovešťania". Za sebou majú dve dôležité víťazstvá, najskôr Svit a následne na to Lučenec (91:87). Zisk štyroch bodov znamenal udržanie druhého miesta a veľmi tvrdé stíhanie postu lídra súťaže. Rytieri by navyše radi zlepšili bilanciu na palubovkách súperov, vonku nevyhrali päť stretnutí v rade. "Oba tímy ťahajú víťazné minisérie, je jasné, že jedna sa skončí a urobíme všetko preto, aby to bola tá prievidzská. Máme rešpekt pred tým, ako hrá Prievidza po prekonaní korony, máme s tým vlastnú skúsenosť a tá je odlišná od ich, asi to riešili inak. To však nie je podstatné, musíme sa pozerať len a len na seba. Máme dobrý pocit z toho, že sa krôčik po krôčiku zasa posúvame dopredu, verím, že to v ťažkom zápase, ktorý nás určite čaká, potvrdíme," vyhlásil asistent trénera Spišskej Novej Vsi Erich Korfanta. 

Kto píska: Peter Ženiš, Artjoms Ribakovs, Martin Hudec

Na čo sa zamerať: Prievidza zdvihla po korona prestávke svoju ofenzívnu formu. Spišská Nová Ves je pod trénerom Teom Hojčom prirodzene defenzívnym špecialistom. Ktorá taktika bude teda úspešná?

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk