Logo

PREVIEW: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza

6.3.2018 22:29
PDBASKET

Mestská športová hala, streda 7. novembra o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Tomáš Lukáč, Peter Karniš, Matúš Čurilla

Čo je potrebné vedieť: Spišiaci už nemajú čo v závere sezóne stratiť, čoraz viac priestoru tak dostávajú mladíci na súpiske trénera Ericha Korfantu. Už bez ďalšieho legionára Ryana Bennetta odchádzali z levickej palubovky s prehrou 78:105, ktorá bola v poradí už štvrtá v rade. Prievidžania  majú ešte o čo hrať, v hre je totiž možnosť postúpiť na tretie, respektíve druhé miesto. Zverenci trénera Ryana Pannoneho však nemajú všetko vo vlastných rukách, na Košice a Levice totiž strácajú dve víťazstvá. Tešiť môže gradujúca forma, ktorú podčiarklo sobotňajšie víťazstvo 102:85 nad Košicami.

Kto proti komu: Postupne sa do formy dostáva rodák z Prievidze Viktor Juríček. Ako sa mu bude dariť pod známymi košmi proti prievidzským pivotom Ryanovi Martinovi a Michaelovi Fusekovi?

Čísla, čísla, čísla: Prievidžania sú zatiaľ v tejto sezóne proti Spišskej Novej Vsi stopercentní, vždy zvíťazili nad týmto súperom minimálne 21-bodovým rozdielom. Tím z Hornej Nitry je okrem toho na delenom druhom mieste, čo sa týka bilancie na palubovkách súperov. 


Povedali pred zápasom:

Jaroslav Musil, hráč Prievidze: "Spišská Nová Ves je mladý tím s nebezpečnými rozohrávačmi, ktorí vedia premeniť aj pokusy spoza trojbodového oblúka. Do zostavy sa im vrátil Viktor Juríček, ktorý určite posilní podkošovú zostavu. V predchádzajúcom zápase na ich palubovke sme ich podcenili, čo ovplyvnilo celý prvý polčas, preto musíme hrať naplno počas celých 40 minút."