Logo

Preview: BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza

18.12.2018 18:33
PDBASKET

BK 04 AC LB Spišská Nová Ves - BC Prievidza 

Mestská športová hala, streda 19. decembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Zdenko Zubák, Lukáš Životský, Richard Sirocký

Aktuálne informácie: Spišská Nová Ves podáva stále kolísavé výkony, na jednej strane dokážu zabrať v dôležitých stretnutiach, na strane druhej príde sem-tam tvrdá prehra. Taká sa zrodila práve na Pasienkoch, kde prehrali 39-bodovým rozdielom. Odčiniť a opäť sa priblížiť k stredu tabuľky môžu pred novoveštianskym publikom. Tri prehry po sebe nezaznamenali totiž len oni, ale aj ich stredajší súper. Prievidzi opäť mierne dochádza dych v druhej polovici žrebu. Zverenci trénera Michaela Claxtona začali strácať body aj doma, v televíznej predohrávke prehrali so Svitom 72:82 a v tabuľke sa prepadli na piatu pozíciu. 

Motívy zápasu: Motívy sú jasné pre oboch - ukončiť trojzápasové čakanie na víťazstvo. Môžeme očakávať aj výrazné individuálne výkony, či už od domácej dvojice John Florveus a Eric Nottage, alebo od hosťujúceho dua Tim Derksen a Richard Körner.

Povedali pred zápasom:

Joe Rocca, hráč Spišskej Novej Vsi: "Prievidza je veľmi dobre trénovaný tím. My sa po prehre na Interi musíme dať dokopy a začať hrať opäť ako jeden tím. Ak tvrdo pracujeme, tak máme možnosť zdolať kohokoľvek v tejto lige. Šancu máme aj proti Prievidzi, pôjdeme určite za víťazstvom."

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Čaká nás cesta do Spišskej Novej Vsi, ktorá ukazuje, že je silným súperom pre každého, a to hlavne na domácej palubovke. Či už v obrane alebo útoku, musí každý jeden z nás odovzdať na ihrisku všetko. Zvíťaziť môžeme len ak budeme hrať tímovo. Našim verným fanúšikom chceme ukázať, že vieme hrať basketbal, aký sa na BC Prievidza patrí."

zdroj: basketliga.sk