Logo

Preview: BK Inter Bratislava - BC Prievidza

27.1.2018 7:16
PDBASKET

BK Inter Bratislava - BC Prievidza

HANT aréna, sobota 27. januára o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Pavel Fuska, Tomáš Holländer

Čo je dôležité vedieť: Z pohľadu formy oboch tímov ide o ťahák programu 28. kola Eurovia SBL. Inter tróni aj naďalej na čele tabuľky, svoju pozíciu si poistil aj bez zraneného Michala Baťku, keď triumfoval nad Levicami 75:65. Pre "žlto-čiernych" to bolo tretie víťazstvo za sebou a aj naďalej platí, že doma prehrali len raz v tejto sezóne. Prievidzu však zdobí momentálne najlepšia fazóna v súťaži, v poradí siedme víťazstvo za sebou sa zrodilo na Karlovke, kde vyhrali nad "vysokoškolákmi" po dramatickej koncovke 76:72.

Kto proti komu: Prievidza sa často opiera o produkciu za tri body, na poste krídelníkov má v tomto smere Marka Batinu a Martina Bílika. Z kádra Interu si na nich určite dá pozor napríklad Tomáš Mrviš či Nemanja Barač.

Čísla, čísla, čísla: Inter zvládol všetky tri doterajšie súboje s Prievidzou, v ich prospech hovoria aj defenzívne a ofenzívne čísla.


Povedali pred zápasom:

Oliver Vidin, tréner Interu: "Poznáme silu Prievidze, aj jej ofenzívne kvality. V poslednom čase predvádza dobré výkony, vyhrala sedem zápasov po sebe, z toho päť vonku. My sme tím, ktorý musí doma ukázať silu a bojovať o každú loptu, o každý centimeter ihriska. Musíme zavrieť hrušku, eliminovať útočný doskok súpera a zastaviť tranzíciu, z ktorej dávajú Prievidžania najviac bodov."

Martin Bílik, hráč Prievidze: "Inter je kvalitný tím, ktorý je oprávnene na prvom mieste tabuľky. Do Bratislavy cestujeme s cieľom hrať našu hru a pobiť sa o čo najlepší výsledok."