Logo

Preview: BK Inter Bratislava - BC Prievidza

2.11.2018 21:19
PDBASKET

BK Inter Bratislava - BC Prievidza

Hant aréna, sobota 3. novembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Pavel Fuska, Tomáš Doušek, Tomáš Holländer

Aktuálne informácie: Jednoznačný ťahák siedmeho kola, súboj lídra s druhým celkom tabuľky. Pre "žlto-čiernych" prišla krátka prestávka v správnom čase, bol totiž priestor na doliečenie početnejšej zdravotnej maródky v tíme. Inter sa usadil na prvom mieste v sobotu večer, keď zvíťazil na palubovke Iskry Svit 88:79. Prievidza zvládla mimoriadne dôležitý duel, dlho sa domáce stretnutie proti Leviciam nevyvíjalo v ich prospech, ale strhujúcim finišom si zobrali napokon výhru na svoju stranu. Zisk dvoch bodov znamenal skok na druhú pozíciu. Siedme kolo tak môže priniessť zmenu na čele tabuľky, udrží si ju bratislavský celok alebo ho vystrieda tím z hornej Nitry?

Motívy zápasu: Na Pasienkoch sa predstaví "Peak hráč mesiaca október" Tim Derksen, ale aj líder v doskokoch Delvon Johnson. Ako sa im bude dariť proti najlepšej defenzíve ligy? Bude tromfom "žlto-čiernych" ich kolektívnejšie poňatie hry?

Povedali pred zápasom:

Oliver Vidin, tréner Interu: "Určite nás čaká kvalitný súper, druhé mužstvo tabuľky, s ktorým sa musíme pobiť o prvé miesto. Prievidza predvádza dobrý basketbal. Na všetkých postoch má po dvoch hráčov, ktorí istia pozíciu. Hrá s dobrým systémom a musíme si dať pozor na súperovu agresivitu a vnútiť mu náš spôsob hry. Nesmieme sa prispôsobiť spôsobu hry Prievidžanov, ale hnať ich do nášho rytmu. Keď v tom uspejeme, budeme spokojní aj s výsledkom."

Michael Claxton, tréner Prievidze: "Už v úvode sezóny sa Inter ukazuje ako jeden z ašpirantov na titul. Očakávame, že v Bratislave budú predvádzať svoju najlepšiu hru. Čeliť ich výške, sile a skúsenostiam bude pre nás veľkou výzvou, no s podporou našich skvelých fanúšikov a veľkou snahou celého tímu, budeme pripravení bojovať."


zdroj: basketliga.sk