Logo

Preview: BK Inter Bratislava - BC Prievidza

25.1.2019 19:14
PDBASKET

BK Inter Bratislava - BC Prievidza 

Hant aréna, sobota 26. januára o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Anton Šarišský, Stanislav Bara

Aktuálne informácie: V rámci sobotňajšieho programu najzaujímavejšia konfrontácia z pohľadu tabuľky. Inter je totiž jednoznačným lídrom, Prievidza sa rýchlo vyšvihla na štvrté miesto. Začneme najskôr domácim tímom, ten zvládol v krátkom čase ďalší nesmierne dôležitý súboj, keď uspel vo Svite po výsledku 85:72. Vzhľadom na zaváhanie druhých Levíc, sa náskok "žlto-čiernych" opäť o čosi zväčšil. Do karát im hrá aj fakt, že v Hant aréne prehrali zatiaľ len v jedinom prípade. Lenže tím z Hornej Nitry má znamenitý vstup do nového kalendárneho roka, nový tréner Tihomir Bujan ťahá s družstvom sériu štyroch výhier. Badateľný herný progres prináša nielen zlepšené výsledky, ale aj postup tabuľkou smerom nahor. Naposledy neuspeli Levice, hráči BC ich v domácom prostredí pustili len k 56 bodom, pri čom sami dali o dvanásť bodov viac. Zdolá Prievidza tak v krátkom čase ďalšieho favorita na zisk najcennejšej trofeje?

Motívy zápasu: Súboj najlepších ligových obrán sľubuje bitku o každú loptu a o každý koš. Pre Inter hovorí ofenzívna sila a tiež bilancia pred domácim publikom. Prievidza nemá čo stratiť, môže len získať. 

Povedali pred zápasom: 

Oliver Vidin, tréner Interu: "Musíme zahrať tak, ako v minulých zápasoch proti Prievidzi: koncentrovane v obrane a zlepšiť náš výkon v útoku. Vieme, že nad Prievidžanmi nie je ľahké vyhrať, keďže na každom poste majú kvalitného hráča. Poslednými výhrami získali dosť sebavedomia. Na druhej strane, musíme ísť za svojim cieľom od zápasu k zápasu a vždy sa snažiť vyhrať."

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Čaká nás líder tabuľky. Vieme, proti komu nastúpime a urobíme všetko pre to, aby sme na palubovke podali výkon hodný BC Prievidza a potešili našich fanúšikov predvedenou hrou. Verím, že nás prídu povzbudiť, pretože to v tomto zápase určite budeme potrebovať."


Zdravotná situácia v tíme: Menšie zdravotné problémy, ktoré majú Mike Rostampour a Marek Jašš ešte stále pretrvávajú, no obaja budú na zajtrajšie stretnutie trénerovi k dispozícii. Ostatní hráči sú zdraví a pripravení na zápas.


zdroj: basketliga.sk