Logo

PREVIEW: BK Levickí Patrioti - BC Prievidza

20.1.2018 10:37
PDBASKET

Športová hala, sobota 20. januára o 18.00 h - štatistický prenos a priame prenosy - Huste.sk a Youtube

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Marek Kúkelčík, Tomáš Holländer

Čo je dôležité vedieť: Ťahák sobotňajšieho programu, súboj tretieho so štvrtým. Levice aj Prievidza majú momentálne najlepšiu formu v lige, obaja ťahajú aktuálne sériu piatich víťazstiev za sebou. Zatiaľ čo Patrioti poškulujú po druhom mieste v tabuľke, tak BC by sa rád priblížil práve svojmu sobotňajšiemu súperovi. Oba celky čakal počas týždňa súboj v Alpsko-jadranskom pohári. Zverenci trénera Tea Hojča potvrdili tohtosezónnu neporaziteľnosť v súťaži, na záver si poradili so slovinským Helios Suns Domžale 95:72. Prievidza napokon pre zlú dopravnú situáciu nenastúpila na duel na palubovke českého USK Praha. 

Kto proti komu: Veľké súboje sa budú diať na rozohrávke. Za Prievidzu operuje na tomto poste rýchle a dynamické duo Rodney Glasgow - Jaytornah Wisseh. Levice sa opierajú o služby reprezentantov - Sola Diabateho, Šimona Krajčoviča a Milana Žiaka. 

Čísla, čísla, čísla: V doterajších vzájomných súbojoch platí povestné pravidlo "môj dom, môj hrad". Nielen tabuľkové postavenie, ale aj defenzívne a ofenzívne ukazovatele hovoria o veľkej vyrovnanosti týchto tímov. 


Povedali pred zápasom:

Teo Hojč, tréner Levíc: "Rovnako ako my, tak aj Prievidza predvádza v poslednej dobe dobré výkony. Rozhodujúce bude, kto v deň zápasu potvrdí svoju formu. Prievidza chcela počas stredajšieho zápasu Alpsko-jadranského pohára nechať oddychovať najlepších hráčov, čo veľa hovorí o tom, ako nás rešpektujú a čo si o nás myslia. My sme hrali medzinárodnú súťaž so všetkými našimi zdravými hráčmi, pretože sa nebojíme a chceme dobre reprezentovať Levice a slovenský basketbal v medzinárodnej súťaži. Prievidza má v tíme veľa amerických hráčov a ich herný prejav je špecifický. Ak ich dokážeme zastaviť, môžeme byť úspešní."

Jaroslav Musil, hráč Prievidze: "Zápas v Leviciach je pre nás veľmi dôležitý a preto sa naňho zodpovedne pripravujeme. Pozor si musíme dať najmä na ich kľúčových hráčov a eliminovať ich prednosti. Takisto sa teším na podporu z Prievidze, ktorá bude určite veľká."