Logo

Preview: BKM Lučenec - BC Prievidza

8.3.2019 21:26
PDBASKET

BKM Lučenec - BC Prievidza 

Športová hala ARENA, sobota 9. marca o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos 

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Peter Karniš, Vladimír Karnay

Aktuálne informácie: Nováčik už prišiel aj o teoretickú šancu na play off, preto zostávajúce duely môžu byť testom na ďalšiu sezónu, respektíve ladenie novej zostavy. "Novohradčania" zlepšili evidentne pod vedením trénera Tibora Jányho herný program, no výhier prišlo menej, ako sa očakávalo. Ich nádeje na boj o ôsmu pozíciu ukončil Inter, na ich palubovke prehrali v 30. kole 73:109. To Prievidza má ešte o čo hrať, momentálne okupuje štvrtú pozíciu a nie je ďaleko ani od tretieho miesta. Kolektív okolo trénera Tihomira Bujana má navyše aj dobrú ligovú formu, čo dokumentú štyri víťazstvá po sebe. Naposledy zvládli pred televíznymi obrazovkami hornonitrianske derby, keď triumfovali nad odvekým rivalom z Handlovej 77:67. 

Motívy zápasu: Lučenec môže zatopiť ďalšiemu papierovému favoritovi, ako sa im to podarilo doma proti Leviciam. Prievidza má jasný cieľ - natiahnuť šnúru výhier a opäť sa o čosi priblížiť tretiemu Svitu.

Povedali pred zápasom:

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Čaká nás Lučenec, ktorý dokázal v poslednom domácom zápase poraziť Levice. Musíme sa však sústrediť na seba a podať zodpovedný výkon. Ak budeme hrať 40 minút zodpovedne v obrane aj útoku, tak verím, že vyhráme."

zdroj: basketliga.sk