Logo

PREVIEW: BKM Lučenec - BC Prievidza

27.10.2020 17:59
PDBASKET

BKM Lučenec - BC Prievidza 

K zápasu: Lučenec zastavil v správnom čase menšiu hernú krízu a po veľkom obrate si bral oba body z palubovky Svitu (94:84). "Novohradčania" zostali tak na druhom mieste tabuľky a stále stíhajú prvých Spišiakov. "Prievidza hrá momentálne veľmi dobrý basketbal. Veria si, sú veľmi nebezpeční, čo potvrdili aj v domácom zápase proti nám. Každý, kto ich podcení, tak na to doplatí, preto musíme hrať od začiatku agresívne, nedovoliť im dostať sa do zápasu a verím, že keď toto dokážeme splniť, tak vyhráme," vyhlásil hráč BKM Simeon Jackuliak. Pomôcť im k naplneniu tohto cieľa môže prirodzene domáci úspech s Prievidzou. "Prievidza ukázala v posledných zápasoch veľký progres, tým pádom vieme, že nás nečaká nič jednoduché. Verím, že nadviažeme na výkon z druhého polčasu vo Svite. Hráme na domácej palubovke a chceme od začiatku hrať zodpovedne," nadviazal tréner tímu Peter Jankovič. 

Lenže Prievidza predčila predsezónne očakávania každého z basketbalových odborníkov. Aj napriek neskúsenosti a mladému veku družstva, dokážu hráči BC hlavne v Niké aréne víťaziť. Ich poslednou "obeťou" sa stali Levice, druhýkrát v rade ustáli dramatickú koncovku a po výsledku 76:75 sa mohli radovať z triumfu. "Čaká nás ťažký súper. O to viac, že hráme na palubovke Lučenca. Teší nás, že sme v posledných zápasoch niečo ukázali, no liga je stále na začiatku. Musíme na sebe ďalej pracovať a pokúsiť sa predviesť v ďalších zápasoch to isté, čo doteraz. Verím, že diváci budú s našim výkonom spokojní," uviedol tréner Prievidze Maroš Helmecy. 

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Tomáš Doušek, Jakub Izák

Na čo sa zamerať: Čaká nás nesmierne zaujímavý slovenský súboj na poste rozohrávača. Domáci majú na tomto poste vo svojich radoch Róberta Rožánka, hostia sa opierajú o služby Mateja Majerčáka. Kto z nich viac dopomôže svojmu tímu k výhre?

Kde sledovať: