Logo

Preview: Iskra Svit - BC Prievidza (1. štvrťfinále play-off)

1.4.2023 9:52
PDBASKET

Nastal čas, začína sa play-off. Do štvrťfinále sme postúpili so siedmej priečky a v úvodnom kole teda budeme hrať s druhým najlepším celkom po základnej časti, Iskrou Svit.

Svit mal v druhej polovici sezóny objektívne najlepšiu formu v lige. Vyhral Slovenský pohár a celkovo až 12 z posledných 13 zápasov. "Svit je favorit, pretože ide do play off z druhej pozície a je aj víťaz Slovenského pohára. My musíme byť koncentrovaní 40 minút a nebudeme až tak rozlišovať, či je to prvý, druhý alebo tretí zápas. Koncentrujeme sa na celú sériu," uviedol hlavný tréner Krunoslav Krajnovič.

Štvrťfinále sa hrá na dva víťazné zápasy. Prvý zápas, ktorý sa hrá na palubovke lepšie postaveného Svitu, tak nebude v konečnom účtovaní rozhodujúci, ale môže priniesť víťazovi výhodu. 

Patrik Lukáč preto hovorí, že tím sa ešte nepozerá ďalej a naplno sa sústreďuje len na dnešný otvárací duel. "Pripravovali sme sa svedomito, vieme, čo sú silné stránky Svitu a vieme, čo chceme hrať. Teraz sa sústredíme len na tento zápas vo Svite, kde chceme dobre začať sériu,” povedal Lukáč.

Do Svitu dnes cestuje aj fanbus s fanúšikmi BC Prievidza, ktorí nám pripravia aj vonku domácu atmosféru. Duel sa začne o 18:00 a sledovať ho môžete online na Niké TV. Odkazy na video prenos a štatistiky nájdete aj nižšie.


1. zápas ŠTVRŤFINÁLE PLAY-OFF Niké SBL (1.4. o 18:00, Svit): Iskra Svit - BC Prievidza