Logo

Preview: Iskra Svit - BC Prievidza

30.1.2018 23:07
PDBASKET

Iskra aréna, streda 31. januára o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Anton Šarišský, Tomáš Lukáč, Vladimír Karnay

Čo je dôležité vedieť: Možno kľúčová bitka o štvrté miesto v základnej časti. Oba tímy prehrali počas víkendu svoje stretnutia, Svit doma tesne s Levicami 86:89, Prievidza na Interi 68:97. Tabuľkovo je na tom momentálne lepšie tím z Hornej Nitry, na svojho stredajšieho súpera má náskok jedného víťazstva. To sa však môže zmeniť, "medvede" to totiž v tejto sezóne na Prievidzu vedia, z troch vzájomných zápasov vzišli víťazne v dvoch prípadoch.

Kto proti komu: Pod košom sa stretnú dvaja hráči, ktorí sa radia k ligovej špičke. Vo Svite je to Pavol Lošonský, v Prievidzi Ryan Martin.

Čísla, čísla, čísla: Vzájomné zápasy zatiaľ hovoria pre Iskru, v ich prospech hovorí aj lepšia útočná sila. O čosi horšie je však na tom v obrane, kde čísla hovoria zase pre Prievidzu.


Povedali pred zápasom:

Filip Dratva, hráč Svitu: "S Prievidzou stále bojujeme o lepšie postavenie v tabuľke, takže motiváciu máme dostatočnú. Očakávame dobrý zápas s dobrou atmosférou a veríme, že si ubránime domáce ihrisko."

Rodney Glasgow, hráč Prievidze: "Hrať na palubovke Svitu bude pre nás samozrejme veľmi náročné. Ak chceme byť úspešní, musíme hrať rýchly protiútok lepšie ako v predchádzajúcom zápase. Ďalším z kľúčov k víťazstvu bude hrať nesebecky a posúvať si dobre loptu. V defenzíve musíme zastaviť ich skórovanie spod koša a pribrzdiť obvodových hráčov Avramoviča a Waltona."