Logo

Preview: Iskra Svit - BC Prievidza

6.11.2018 21:38
PDBASKET

Iskra Svit - BC Prievidza

Iskra aréna, streda 7. novembra o 18.00 h - štatistický prenos a video prenos

Delegácia rozhodcov: Tomáš Lukáč, Peter Karniš, Richard Sirocký

Aktuálne informácie: Súboj štvrtého s piatym celkom tabuľky, kde sa zároveň skončí jedna miniséria čakania na víťazstvo. "Podtatranci" mohli zastaviť rozbehnutú Handlovú, ale vlastnými chybami darovali súperovi dva body a sami pri tom zaznamenali druhú prehru po sebe po výsledku 67:70. V tabuľke však držia kontakt s čelnými pozíciami, v čom by aj naďalej radi pokračovali. Rovnaký výsledok, rovnaká koncovka, aj tak možno charakterizovať stretnutie Prievidze na palubovke Interu Bratislava. Zverenci trénera Michaela Claxtona mohli poslať zápas do predĺženia, ale napokon prehrali 67:70. Vzájomné duely týchto dvoch celkov prinášajú vždy atraktívny, no aj dramatický basketbal. Potvrdí sa to aj pod Tatrami?

Motívy zápasu: Ofenzívna sila je na strane Iskry, defenzívna zase na strane BC. Bude to tiež duel elitných strelcov - Tima Derksena a Sašu Avramovič, či lídrov v počte doskočených lôpt - Delvona Johnsona s Chrisom Washburnom/DeAndrem Davisom.

Povedali pred zápasom:

Michal Madzin, tréner Svitu: "Prievidza aj v zápase na Interi ukázala, že jej doterajšie výsledky vôbec nie sú náhodné. Hrajú fyzicky, agresívne a rýchlo, ale zároveň aj veľmi rozumne. Musíme postrážiť doskoky a vyrovnať sa v agresivite. Iba v tom prípade môžeme pomýšľať na to, aby sme zápas zvládli. Hráme doma, tešíme sa na zápas a budeme bojovať."

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Čaká nás ťažký duel. Svit je na domácej palubovke veľmi silný, čo dokázal napríklad aj víťazstvom nad Levicami. Na toto stretnutie sa dôkladne pripravujeme. Ak chceme byť úspešní, tak musíme dať do zápasu potrebnú energiu a bojovať celých 40 minút, tak ako sme bojovali na Interi. Tentokrát však verím, že so šťastným koncom pre nás.“


zdroj: basketliga.sk