Logo

Preview: Iskra Svit - BC Prievidza

18.1.2023 16:23
PDBASKET

Liga pokračuje v nahustenom programe a tentoraz nás čaká zápas na palubovke súpera. Stretnutie v rámci 19. kola odohráme vo Svite.

"V prvom rade musíme hrať kolektívnejšie, najmä v obrane, pri čom musíme byť agresívnejší, ako sme boli na začiatku zápasu s Komárnom. Na druhej strane, v útoku musíme hrať rozumnejšie a brať lepšie taktické rozhodnutia v momentoch, keď naviažeme na dva - tri momenty, kde dobre bránime, no potom v útoku nedáme kôš. Zle sa takticky rozhodneme, zle prečítame obranu a nevyužívame výhodu tohto momentu. Ďalej potrebujeme využiť atletické schopnosti hráčov, ktorých na to majú. Jednoducho hrať tímovo a pobiť sa o to víťazstvo.

Máme za sebou relatívne dve tesné prehry za sebou, ale verím, že sme sa z toho poučili a náš výkon proti Svitu bude lepší ako tieto posledné zápasy. I keď musím uznať, že okrem tej zbabranej prvej štvrtiny proti Interu, tak zvyšok bol celkom dobrý, no stále je to ďaleko od toho, čo by som chcel, aby sme predvádzali na ihrisku," uviedol pred zápasom hlavný tréner Krunoslav Krajnovič. 


19. kolo Niké SBL (18.1. o 18:00, ŠH Prievidza): Iskra Svit - BC Prievidza