Logo

PREVIEW: KB Košice - BC Prievidza

10.1.2018 14:07
PDBASKET

KB Košice - BC Prievidza

Angels aréna, streda 10. januára o 18.00 h, štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Stanislav Mlynarčík

Čo je dôležité vedieť: "Býci" prišli o najdlhšiu víťaznú sériu aktuálneho ročníka, na čísle 13 sa zastavili v Leviciach, kde prehrali 87:100. Strata bodov znamenala pre zverencov trénera Miljana Čuroviča nielen vzdialenia sa od prvého miesta v tabuľke, naopak k ich aktuálnej pozícii sa priblížili práve Patrioti. Stále však majú domácu neporaziteľnosť, ktorú by radi natiahli aj proti Prievidzi. Tím z Hornej Nitry neprehral už tri stretnutia za sebou, naposledy si bez väčších problémov poradil s nováčikom zo Žiliny 108:82. Prievidžania urputne bojujú o štvrté miesto, na ktoré si robí zálusk Svit. Prípadná výhra v Košiciach by mohla byť veľkým povzbudením pre družinu okolo trénera Ryana Pannoneho. 

Kto proti komu: Veľká sila Košíc je pod košom, kde operuje hlavne dvojica Svetozar Stamenkovič a Peter Sedmák. Prievidza sa spolieha na služby Ryana Martina a Granta Sittona. Kto z nich vyprodukuje pre svoj tím lepšie čísla?

Čísla, čísla, čísla: "Býci" doma neprehrali už dvanásť stretnutí za sebou, Prievidza uspeli v štyroch stretnutiach za sebou u súpera. 


Povedali pred zápasom: 

Igor Marič, hráč Košíc: "Hráme doma a doma sme ešte neprehrali. Našim plánom je teda odohrať dobrý zápas a potvrdiť túto bilanciu. Verím, že odohráme oveľa lepší zápas ako v Leviciach a ukážeme, že sme lepším tímom ako Prievidza. Obaja súperi sa dobre poznajú, ale stále sa dá urobiť lepší skauting, lepšia príprava a na palubovke realizovať veci lepšie ako súper."

Jaytornah Wisseh, hráč Prievidze: "Košice majú veľmi dobrý tím. Premieňajú všetky svoje šance. Dobrou obranou sa budeme snažiť ich ofenzívu eliminovať. Každý z ich tímu vie nastrieľať cez 20 bodov, preto sa musíme na všetkých sústrediť rovnako."


zdroj: basketliga.sk