Logo

Preview: MBK Baník Handlová - BC Prievidza

6.1.2021 10:30
PDBASKET

MBK Baník Handlová - BC Prievidza

K zápasu: Pre Handlovú rozhodne duel so štvorbodovou nálepkou. Hrať budú totiž proti tradičnému rivalovi a tabuľkovému susedovi. Cieľ je jasný - vyhrať a postupne sa odlepiť z posledného miesta v tabuľke. Herný prejav "baníkov" sa po vianočných sviatkoch zlepšuje, aj keď pod Tatrami v závere roka prehrali so Svitom (73:83). O motiváciu majú tak Handlovčania postarané, aj keď je v tejto chvíli otázne, či bude k dispozícii kľúčová opora tímu Goran Bulatovič. "Oslávili sme Nový rok a dopriali sme si dva dni voľna. Čaká nás náročný program a preto je dôležité, aby sme tieto dni voľna dobehli. Preto sme sa na tréningu stretli aj cez víkend. Potrebujeme sa opäť rozbehnúť a vrátiť do ligového kolotoča. Na nedeľnom tréningu sme sa zamerali na silové cvičenia a od pondelka sme sa vrátili k štandardnému tréningovému procesu. V stredu nás čaká domáci derby zápas proti Prievidzi a my do neho vstúpime len s jediným cieľom, ktorým je víťazstvo," vyhlásil tréner MBK Danilo Rakočevič. 

Pre Prievidzu sa začína ťažké obdobie, do zápasového kolotoča sa vracia po viac ako troch týždňoch. Nahustený program a návrat po vynútenej korona prestávke, to nie sú rozhodne ľahké skúšky pre zverencov trénera Maroša Helmecyho. Keď sa k tomu navyše pridá fakt, že hneď na úvod ich čaká hlavný rival, s ktorým bojuje o 6. miesto v tabuľke, tak to bude pre BC rozhodne náročný reštart. "Po korona pauze nás čaká odveta na rovnakom mieste, kde sme hrali posledný zápas. Nechceme sa pozerať späť, nakoľko toto stretnutie nedopadlo tak, ako sme dúfali. Aj keď sme po neželanej pauze, všetko si rozanalyzujeme a pripravíme sa najlepšie ako vieme na veľmi ťažký duel, ktorý nás čaká," uviedol kormidelník Prievidze Maroš Helmecy.

Kto píska: Zdenko Tomašovič, Peter Ženiš, Artjoms Ribakovs

Na čo sa zamerať: Cesta k úspechu bude viesť pravdpodobne v priestore pod košom. Domáce kvarteto Michal Dolník, Saša Jankovič, Aleksandar Zečevič a Dušan Vicentič, sa bude snažiť zastaviť hlavne Dragana Bjeletiča, no veľké nebezpečenstvo predstavuje aj Grant Sitton a Romain Louiserre.

Kde sledovať:

zdroj: basketliga.sk