Logo

PREVIEW: MBK Handlová - BC Prievidza

3.1.2018 12:22
PDBASKET

MBK Handlová - BC Prievidza

Mestská športová hala, streda 3. januára o 18.00 h, štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Peter Ženiš, Ján Kovalčík, Miroslav Matejčík

Čo je dôležité vedieť: Už v poradí 120. zápas medzi tradičnými súpermi, v ktorom sa hovorí, že favoritom nie je nik. Tabuľkové postavenie i momentálna forma však hovorí v prospech Prievidze. Handlovčania totiž v predchádzajúcom kole prehrali na levickej palubovke 73:97. Ich stredajší súper si napravil chuť po dvoch prehrách za sebou, doma zdolal vicemajstra s prehľadom 103:78. Zverenci trénera Ryana Pannoneho si musia dávať pozor na každú stratu bodov, v boji o 4. - 6. miesto je medzi troma tímami rozdiel jediného bodu. 

Kto proti komu: Domáci sa môžu vždy spoľahnúť na produkciu amerického krídelníka Marcusa Tyusa, ku ktorému sa v poslednom období pridal aj Bojan Stanojevič. Na hosťujúcej strane je oporou Ryan Martin a Jaytornah Wisseh. 

Čísla, čísla, čísla: Prievidza je zatiaľ v tejto sezóne proti Handlovej stopercentná. V ich prospech hovoria aj oveľa lepšie ofenzívne a defenzívne čísla.

Povedali pred zápasom:

Djordje Tresač, hráč Handlovej: "Už som veľa počul o derby Handlová - Prievidza. Na zápas sa veľmi teším a pevne verím, že pred plným hľadiskom odohráme kvalitný zápas. My sa na súpera zodpovedne pripravujeme a len kvalitným a zodpovedným výkonom môžeme dosiahnuť dobrý výsledok."

Marko Batina, hráč Prievidze: "Zápas v Handlovej je pre nás veľmi dôležitý. Bude to iný tím ako ten, ktorý sme dvakrát zdolali. Derby nemá favorita a ak chceme byť úspešní, musíme zo seba vydať sto percent našich možností. Som si však istý, že nás príde podporiť mnoho fanúšikov."


zdroj: basketliga.sk