Logo

Preview: MBK Handlová - BC Prievidza

4.2.2023 16:35
PDBASKET

V poradí už 142. hornonitrianske derby dnes odohráme na palubovke nášho rivala v Handlovej. Začíname tak už poslednú štvrtinu súťažného ročníka Niké SBL a zároveň budú v hre dôležité 2 body v boji o play-off.

Atmosféru zápasu umocňuje fakt, že ide o tradičné basketbalové derby. Náš podkošový hráč Dušan Hukič hovorí, že takýto duel je pre hráčov vždy extra motiváciou. On sám dobre pozná pojmy rivalita a derby aj z domova, keďže pochádza z Belehradu.

"Je to špeciálny zápas, tak ako každé derby na svete, aj toto stretnutie prináša extra pocity a viac napätia. Pre mňa je to skutočne skvelé, som z Belehradu a tak dobre viem, čo znamenajú slová rivalita a derby. Zápasy ako tento len motivujú každého z hráčov, aby odovzdal zo seba 200%. Teraz je navyše situácia taká, že derby hrajú dva tímy, ktoré proti sebe bojujú o play off, takže dôležitosť tohto zápasu je na najvyššej možnej úrovni. Myslím, že sa musíme koncentrovať na našu hru, v ktorej sme v tejto chvíli lepším tímom. A keď budeme hrať sústredene a udržíme si vysokú úroveň energie, s ktorou my vieme hrať, získame toto dôležité víťazstvo," uviedol Hukič.

Stretnutie sa začne o 18. hodine, nižšie nájdete odkaz na video prenos a štatistiky.


22. kolo Niké SBL (4.2. o 18:00, Handlová): MBK Handlová - BC Prievidza