Logo

Preview: MBK Rieker Com-Therm Komárno - BC Prievidza

27.3.2018 21:57
PDBASKET

/stav série - 1:0/

Mestská športová hala, streda 28. marca o 18.00 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Marek Kúkelčík, Anton Šarišský, Miroslav Matejčík

Čo je potrebné vedieť: Strhujúci finiš v záverečnej štvrtine vyniesol Komárno k zisku prvého bodu v štvrťfinálovej sérii, ale tiež aj k dôležitej výhode. Prievidzi totiž zobrali domáce prostredie. Lenže tím z Hornej Nitry si určite bude chcieť zobrať túto výhodu späť, najlepšie výhrou na juhu Slovenska. U "obuvníkov" sa však ľahko nevyhráva, len dva tímy uspeli na ich palubovke v tejto sezóne. Prievidžania boli zatiaľ v oboch prípadoch blízko, prehra prišla až po predĺženiach. Otázny je zdravotný stav v tíme Ryana Pannoneho, v stopercentnom stave nebol v sobotu Jaytornah Wisseh a na súpiske stále absentoval zranený Jarquez Smith. 

Kto proti komu: Komárno sa na úvod opieralo o produkciu Bobana Tomiča a Milesa Bowmana. Spoločne sa postarali o 44 z celkových 78 bodov tímu, pre svoj tím získali až 18 z celkových 27 faulov. Ak sa ich produkciu podarí výraznejšie znížiť, tak má Prievidza šancu na úspech.

Čísla, čísla, čísla: Stratené lopty, Prievidza ich mala na svojom konte o šesť bodov viac, ale bodov po stratách dostala o 17 viac. Tiež disciplína, Komárno mohlo hádzať 30 trestných hodov, Prievidza o desať menej. 


Povedali pred zápasom:

Miles Bowman, hráč Komárna: "Veľmi nás teší prvé víťazstvo na prievidzskej palubovke, ale nie je čas oslavovať, veď sme ešte stále nič nedokázali. Vyhrali sme len jeden zápas, no nás čaká ešte nesmierne náročná séria a ešte absolútne nie je nič rozhodnuté. Prievidza má kvalitný tím, určite k nám prídu s cieľom zobrať si víťazstvo späť. Preto musíme byť sústredení, ostražití a vyvarovať sa herným výpadkom počas zápasu, lebo nás môžu stáť víťazstvo. Verím, že bude plná hala a naši diváci nás poženú k druhému víťazstvu v sérii. My preto urobí­me všetko, čo bude v našich silách."

Grant Sitton, hráč Prievidze: "Pre úspech v zápase musíme byť schopní zlepšiť našu hru a premieňať šance proti zónovej obrane Komárna. Na stretnutie sa chystá aj početná skupina našich fanúšikov, ktorí sú pre mňa tí najlepší, pred ktorými som hral. Ďakujem im, že nás podporujú aj za nepriaznivého stavu série."


zdroj:basketliga.sk