Logo

Preview: Patrioti Levice - BC Prievidza

16.12.2022 19:03
PDBASKET

Pred Vianocami stihneme odohrať ešte jeden ligový zápas. V 14. kole Niké SBL nastúpime v sobotu 17. decembra o 18:00 na palubovke majstrovských Levíc. 

Hlavný tréner BC Prievidza Krunoslav Krajnovič v predzápasovom rozhovore avizuje, že pred naším mužstvom je náročné stretnutie. Na tréningoch sa v posledných dňoch snažil náš tím zapracovať do tímu nové posily a iba v stredu sa do tréningového procesu zapojil už aj Alonzo Walker.

"Určite nás nečaká nič ľahké proti družstvu, ktoré ma definitívne najširší a najlepší káder v slovenskej lige, a družstvu, ktoré slovenský basketbal aj výborne reprezentuje v Európe v Európskom pohár FIBA. Nič na tom nemení ani ich posledný zápas, ktorý prehrali vysokým rozdielom, lebo to je len jeden zápas a určite ďalšie stretnutia budú z ich strany lepšie. Nás od úvodu nečaká nič ľahké, ale samozrejme my tam nejdeme s bielou vlajkou, každý zápas chceme vyhrať. Poctivo sa pripravujeme vzhľadom na možnosti, ktoré momentálne máme, či už sú to nejaké drobné zranenia alebo choroby.

Snažili sme sa posledných pár dní zapojiť do systému na tréningoch ešte stále nezohratého Jamariho Wheelera a Alonzo Walkera, ktorý sa k nám pridal v stredu, takže veríme, že budeme na tento zápas dobre pripravení. Priebeh stretnutia určite nebude ľahký, Levice sú silný tím a príchodom Brita Devona van Oostruma a Davida Abrháma ich sila ešte porástla. Verím, že zápas bude pre oči divákov zaujímavý, a že my odohráme to najlepšie, čo môžeme v tento moment," uviedol Krajnovič.


14. kolo Niké SBL (17.12. o 18:00, Levice): Patrioti Levice - BC Prievidza