Logo

Preview: Patrioti Levice - BC Prievidza

27.1.2023 16:13
PDBASKET

V piatok 27. januára hráme v Leviciach zápas 21. kola Niké SBL, ktorý bude zároveň štvrťfinálovým duelom Slovenského pohára. 

Vyhoveli sme tak žiadosti levického klubu, ktorý reprezentuje Slovensko v pohári FIBA a má nahustený program. Sami sme si v sezóne 2016/17 prešli týmto náročným programom a chápeme ich situáciu. Po tejto požiadavke sme preto neváhali a vyšli im v ústrety. Duel sa mal pôvodne odohrať v sobotu, no kvôli obsadenosti haly v Leviciach bol presunutý na piatok.

Okrem dvoch ligových bodov tak bude dnes v Leviciach v hre aj postup na Final 4.

Kapitán BC Prievidza Marek Jašš preto hovorí, že motivácia pred dnešným duelom je jasná. „Motivácia je už len to, že hráme proti Leviciam. Do tohto zápasu ideme s tým, že chceme prelomiť tú nešťastnú sériu z posledných zápasov, ktoré sme prehrali o pár bodov. A keďže ide ešte aj o postup do semifinále Slovenského pohára, určite dáme všetko do toho, aby sme to prelomili, postúpili ďalej a išli proti Spišskej, čo by bola pre nás ďalšia motivácia, aby sme im mohli oplatiť domácu prehru. Sme nahecovaní a tešíme sa na tento zápas v Leviciach, a dúfam, že dopadne s víťazným koncom pre nás,“ prezradil Jašš. 

Zápas sa začne o 19. hodine. Odkaz na prenos a štatistiky nájdete nižšie.


21. kolo Niké SBL/Štvrťfinále SP (27.1. o 19:00, Levice): Patrioti Levice - BC Prievidza