Logo

PREVIEW: VŠEMvs Karlovka Bratislava - BC Prievidza

24.1.2018 7:44
PDBASKET

VŠEMvs Karlovka Bratislava - BC Prievidza

Športová hala prof. Rovného, streda 24. januára o 19.00 h - štatistický prenos a priamy prenos

Delegácia rozhodcov: Martin Margala, Marek Turčin, Martin Hudec

Čo je dôležité vedieť: "Vysokoškoláci" pevne kráčajú nielen za účasťou v play off, ale aj za siedmou pozíciou v tabuľke. Po triumfe 88:78 nad Handlovou si veria aj na ďalšieho súpera z Hornej Nitry. Lenže Prievidza má aktuálne najlepšiu fazónu v lige, čo dokumentuje šesť víťazstiev za sebou. To posledné sa zrodilo v Leviciach po výsledku 90:73. Zverenci trénera Ryana Pannoneho zároveň pomýšľajú na tretiu pozíciu, ktorú okupujú práve Patrioti.

Kto proti komu: Už dlhodobejšie sa môže tréner Karlovky Peter Ivanovič opierať o produkciu Dalibora Hliváka. Jeho americký náprotivok sa môže spoľahnúť na dvojicu krajanov - Rodney Glasgow a Jaytornah Wisseh. 

Čísla, čísla, čísla: Najväčší rozdiel panuje v ofenzívnej sile tímov, Prievidza totiž dáva v priemere o dvanásť bodov viac na zápas. V obrane to už nie je tak markantné, hostia však inkasujú o takmer päť bodov menej na stretnutie.


Povedali pred zápasom:

Michal Kožár, hráč Karlovky: "Chceme si udržať formu, ktorú máme. Predovšetkým doma vieme zdolať aj silnejších súperov. Prievidza má behavé mužstvo, dôležité budú súboje jeden na jedného. Keď si to ustrážime, môžeme byť opäť úspešní."

Grant Sitton, hráč Prievidze: "Od začiatku musíme hrať agresívne, tak ako v predchádzajúcich zápasoch. Hlavný dôraz kladieme na obranu. Karlovka je hlavne na domácej palubovke nebezpečný tím. Sú silní v útočnej fáze. Keď sa nám podarí zastaviť ich ofenzívu, budeme úspešní."