Logo

PRICHÁDZA REPREZENTANT DALIBOR HLIVÁK

13.6.2024 8:06
PDBASKET

Novou posilou BC Prievidza sa stáva slovenský reprezentant a skúsený rozohrávač Dalibor Hlivák.

Odchovanec bratislavskej Karlovky začínal kariéru práve v materskom klube, neskôr absolvoval angažmán v Komárne, Interi či Handlovej a predošlé tri sezóny strávil v Spišskej Novej Vsi, kde získal striebornú aj bronzovú medailu. Teraz sa stáva hráčom Prievidze.

„Na pozíciu rozohrávača sa nám podarilo podpísať Dalibora Hliváka. Je to reprezentant Slovenska, výborný chalan do šatne a hráč, ktorý na sebe neustále maká. Verím, že skvele zapadne do nášho mužstva. Má veľké skúsenosti, môže hrať na pozíciách 1 aj 2, čo nám dáva flexibilitu v rámci taktiky. Viem, že bol o neho veľký záujem vo viacerých kluboch, a preto som veľmi rád, že si vybral práve nás. Verím, že sa mu bude v Prievidzi dariť a bude tu šťastný,“ hovorí tréner Saša Jankovič.

Hlivák v minulom ročníku Niké SBL odohral v drese Spišských Rytierov celkovo 41 zápasov, v ktorých si za 20 minút na palubovke priemerne pripísal 5,8 bodu, 1.4 doskoku a 1.9 asistencie na zápas. 29-ročný a 190 cm vysoký rozohrávač je tiež súčasťou slovenského reprezentačného výberu. 

„Keď chceme ako organizácia urobiť ďalší krok, musíme mať silné jadro slovenských hráčov. Tento proces začal minulý rok angažovaním Lukáša Boleka a teraz pokračuje podpisom Dalibora Hliváka. Obaja sú vo svojom najlepšom basketbalovom období, sú členmi národného tímu. Príchod Dalibora nám dá veľkú flexibilitu. Vie hrať na lopte aj bez nej, na rozohrávke môže hrať pozíciu 1 alebo 2. Dokáže rozumne vytvárať šance pre druhých, sám je vynikajúci strelec za tri body. Sme naozaj nesmierne radi, že si Dalibor vybral Prievidzu za svoj nový domov,“ dodal športový riaditeľ Matthias Haufer.