Logo

Prievidzské BC posilní dvojica Ilič a Gligorijevič

12.7.2022 17:24
PDBASKET

Ďalšími hráčmi, ktorí v ročníku 2022/23 budú obliekať dres BC Prievidza, sú 26-ročný Aleksandar Ilič a o rok mladší Stevan Gligorijevič.

198 centimetrov vysoký krídelník, Srb Ilič, prichádza z Bosny a Hercegoviny, kde pôsobil v predošlej sezóne. Za tamojší klub Promo Donji Vakuf hrával až 34 minút na zápas, počas ktorých si priemerne pripisoval 17 bodov, necelé 4 doskoky a 2 asistencie. Predtým pôsobil aj doma v Srbsku či v Čiernej Hore.

Gligorijevič má 205 centimetrov a hráva na pozícii 4. Uplynulé dve sezóny strávil v severomacedónskom Kumanove. V poslednom ročníku mal priemery na úrovni 9,3 bodu, 7,1 doskoku, 2 asistencie a 1,4 zisku na zápas. Okrem Severného Macedónska v minulosti v juniorských rokoch hrával tiež v Nemecku.


Gligorijevič zároveň v poslednom roku hral v rovnakom tíme s našou predošlou posilou, čo už priblížil hlavný tréner BC Krunoslav Krajnovič.

"Som nesmierne rád, že obaja hráči súhlasili s našimi podmienkami a prichádzajú do Prievidze po dobrých výkonoch v kluboch v Bosne a Hercegovine i v Severnom Macedónsku, kde pôsobili minulú sezónu. Gligorijevič bol dokonca spoluhráč Djukana Djukanoviča v Kumanove, takže aj ďalšiu sezónu budú spoluhráčmi u nás. Verím, že obe nové posily, Ilič aj Gligorijevič, dobre zapadnú do nášho družstva," uviedol Krajnovič.