Logo

PROTI MEDVEĎOM O TOP 4

25.1.2024 20:09
PDBASKET

Posledné vystúpenie v zatiaľ veľmi úspešnom januári, posledný domáci zápas na viac než mesiac a najmä priamy súboj o TOP 4. Piatkový duel so Svitom bude mať viacero motívov, ktoré pridávajú na jeho atraktivite či motivácii pre samotných aktérov.

Oba celky majú dobrú fazónu, veď náš tím sa vezie na vlne štyroch výhier v rade. A hoci Svit v poslednom dueli v Leviciach prišiel o svoju víťaznú sériu, tak rovnako ako my vyhrali 4 z posledných 5 zápasov. V drese Svitu by navyše mala debutovať najnovšia posila Zach Walton.

Asistent trénera Maroš Helmecy avizuje, že Svit má skutočne kvalitný káder a veľkou silou disponujú obvzlášť na útočnom doskoku, kde pravidelne  robia súperom nemalé problémy.

"Čaká nás naozaj ťažký súper, ktorý má veľkú kvalitu. Svit má vysokých hráčov a sú veľmi silní na ofenzívnom doskoku, takže ich musíme dobre odstavovať a hrať ako tím, presne ako sme hrali v posledných zápasoch. Posúvať si loptu, hľadať voľné pozície, o tom to je. Verím, že keď budeme hrať tak ako v posledných zápasoch, tak môžeme poraziť každého. Je to len o nás, aby sme sa koncentrovali od začiatku do konca a potom môžeme zvládnuť tento ďalší krok," uviedol Helmecy.

Duel sa začne v piatok 26.1. o 19:00. Brány športovej haly sa už tradične otvoria hodinu pred úvodným rozskokom, teda o 18. hodine. V pokladniach pri vstupe si budete môcť kúpiť klasické lístky, ale vstupenky aj miestenky sú k dispozícii aj online »»» NA TOMTO ODKAZE «««