Logo

PROTI POSILNENEJ NITRE O PREDĹŽENIE VÍŤAZNEJ SÉRIE

3.2.2024 9:19
PDBASKET

Autor: Michal Duchovič/basketliga.sk


Niké SBL 2023/2024 - 27. kolo základnej časti (sobota 3. februára): Slávia SPU Nitra - BC Prievidza (15.30 h)

Nitrania naposledy hrali pred týždňom, keď odchádzali z Levíc na ich pomery s prijateľnou prehrou (51:82). Doma sa už ale predstavia s novými posilami, Slávia získala až dvojicu legionárov - Aarona Williamsa a Jasona Rickettsa. "S potešením očakávame aktuálne zrejme najlepší tím v lige, ktorý ťahá 5-zápasovú šnúru víťazstiev po sebe. Kvalita ich družstva je pre nás zároveň motiváciou na tento zápas. Na posledných stretnutiach v Prievidzi sme videli, že dobré herné výsledky družstva priamoúmerne zvyšujú počet divákov v hľadisku. Pozývame ako prievidzkých, tak aj našich verných divákov v čo najväčšom počte, aby sme si v našej malej športovej hale urobili športový sviatok, s vyústením do krásneho basketbalového zážitku pre oba tábory. Snáď pre našich fanúšikov pripravíme drobné prekvapenie v podobe posilnenia nášho kádra," avizuje tréner Ľubomír Urban.

Nováčik tak ide bojovať do rozhodujúcej časti sezóny a zároveň si vedenie pripravuje určite pôdu aj na ďalší ročník, čo je pozitívny krok. "Myslím si, že sme pripravení na nadchádzajúci zápas. Začíname spájať osvedčené postupy, súťažiť a hrať basketbal správnym spôsobom. Tešíme sa na privítanie nových členov tímu a úspešné dokončenie sezóny," prezradil Jordan Mello-Klein. 

Ako už bolo odprezentované z nitrianskej strany, tak do mesta pod Zoborom pricestuje tím s momentálne najlepšou formou, ktorá hlavne vzbudzuje rešpekt. Prievidza zdolala štyri tabuľkovo vyššie postavené tímy a celkovo ťahá 5-zápasovú sériu výhier. Naposledy nemala v podstate so Svitom žiadne starosti (70:50), čo vystrelilo tím do hornej polovice tabuľky. A na tejto méte sa plánuje družstvo trénera Sašu Jankoviča čo najdlhšie udržať, proti nováčikovi by ju mala prísť podporiť aj nemalá skupina priaznivcov.

"Zápas musíme začať koncentrovane už od prvej minúty. Nesmieme podceniť súpera a jednoducho musíme dodržiavať pokyny trénera. Ak budeme hrať našu hru, posúvať si loptu a budeme sa baviť basketbalom tak, ako sme to robili aj v posledných zápasoch, tak verím, že na ihrisku súpera uspejeme," myslí si Samuel Kincel. 

Delegácia rozhodcov: Jakub Izák, Róbert Cibulka, Vladimír Karnay