Logo

Prvý prípravný zápas hráme v Ostrave

1.9.2023 13:46
PDBASKET

V priebehu augusta sme začali prípravu na nový ročník, do ktorej sa postupne zapojili aj zahraniční hráči. V prvý septembrový deň teraz prichádza prvý zápasový test pre náš tím.

Zverenci trénera Sašu Jankoviča o 17:30 nastúpia na zápas v Ostrave. Zaujímavosťou je, že Jankovič v posledných 2 rokoch pôsobil práve ako asistent kouča Adama Cholevu v klube NH Ostrava. Obaja tréneri, ktorí boli v posledných dvoch sezónach kolegami, sa tak tešia na svoju prvú trénerskú konfrontáciu, čo potvrdili pre klubové stránky Ostravy.

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Po 3 týždňoch prípravy odohráme prvý prípravný zápas. Teší ma, že to bude práve Ostrava, kde som strávil dva krásne roky a spoznal veľa úžasných ľudí. Verím, že príde veľa fanúšikov a užijú si kvalitný basketbalový zapas.“

Adam Choleva, tréner Ostravy: "Na stretnutie sa teším. Konečne tím, ktorý snáď príde kompletný a preverí charakter nášho tímu a tiež sa teším na vzájomný súboj so Sašom, ktorý môže byť aj zaujímavý pre oko fanúšika a tak dúfam, že príde veľa ľudí. A tiež chceme ukázať, čo preto, že taký klub ako NH sa len tak neopúšťa."

Súčasťou ostravského kádra je aj bývalý hráč BC a reprezentačný rozohrávač Matej Majerčák. Už v nedeľu potom absolvujeme aj ďalší zápas, tentoraz v poľskej Vroclavi. O výsledkoch vás budeme klasicky informovať.


PROGRAM PRÍPRAVNÝCH ZÁPASOV BC PRIEVIDZA

1. septembra: NH Ostrava (ČR) - BC Prievidza / vonku

3. septembra: Slask Vroclav (Poľ.) - BC Prievidza / vonku

8. septembra: BK IMMOunited Dukes (Rak.) - BC Prievidza / vonku

11. septembra: BC Prievidza - NH Ostrava (ČR) / domáci zápas

14. septembra: BK REDSTONE Olomoucko (ČR) - BC Prievidza /vonku