Logo

Richard Körner končí profesionálnu kariéru - ĎAKUJEME

25.2.2023 11:09
PDBASKET

Bývalý hráč BC Prievidza a dlhoročný slovenský reprezentant Richard Körner ukončil profesionálnu basketbalovú kariéru vo veku 32 rokov. Körner naposledy pôsobil v českom Brne, no v minulosti odohral významnú časť kariéry u nás v Prievidzi.

Richard Körner je v drese BC Prievidza držiteľom kompletnej medailovej zbierky v našej najvyššej súťaži.


Najprv sa stal majstrom Slovenska v roku 2016, následne so spoluhráčmi vybojoval postup do ďalšej fáze v Pohári FIBA, v lige pridal bronz a po návrate do nášho tímu potom v roku 2019 získal s BC aj striebro. 

Na pôsobenie u nás a skvelých prievidzských fanúšikov má dodnes krásne spomienky. „Obdobie v Prievidzi bolo prekrásne, plná hala oddaných fanúšikov. Hneď prvý rok zisk majstrovského titulu. O rok na to sme hrali Európsky pohár FIBA, kde sa nám podarilo postúpiť do ďalšej fázy. Žiaľ, na konci nás to dobehlo skrz zranenia a ligu sme skončili na 3. mieste,“ spomínal pre portál basketliga.sk na prvý angažmán v Prievidzi.


Körner ukončil kariéru pre ďalšie povinnosti, ktoré už nemohol skĺbiť s profesionálnym športom. Minulý rok totiž začal podnikať. 

„Rozhodnutie prišlo v decembri pri rozhovore s tímom Brna. Na začiatku tejto sezóny sme začali so spoločníkom podnikať. Naivne som si myslel, že to bude časovo nenáročné a že to budem bez problémov stíhať aj popri profesionálnom športe. Žiaľ, mýlil som sa a tých pár mesiacov bolo veľmi náročných. Brno je tím s najvyššími ambíciami, nie nadarmo je dnes na prvom mieste a tak nepripadalo v úvahu, aby som to naďalej takto ťahal na dvoch frontoch.

Momentálne sa venujem podnikaniu. Od basketbalu som si dal oddych a uvidíme, kam budú nasledovať moje ďalšie kroky. Trénovanie ma neláka, ale v basketbale by som určite rád zostal. Tie priateľstvá zostanú do konca života. Do konca života budem basketbalistom, len sa ním už pravdepodobne nebudem živiť, aj keď človek nikdy nevie (úsmev),“ dodal Körner pre basketligu.

Klub BC Prievidza ďakuje Richardovi Körnerovi za všetko, čo spravil pre náš klub a slovenský basketbal. V živote a ďalšej práci mu prajeme veľa úspechov.


foto: Ladislav Szibilla, Vladimír Králik