Logo

Rok 2024 začneme v Leviciach

6.1.2024 9:35
PDBASKET

Rok 2023 je za nami. Naposledy sme v rámci neho na zápasovú palubovku vstúpili 27. decembra na pôde Spišskej Novej Vsi. Na východ Slovenska sme cestovali s oslabenou zostavou, no za to s výraznou podporou v hľadisku. Napokon sme však nedokázali nadviazať na víťaznú sériu a Rytierom sme podľahli 66:81. V ďalšom kole sme mali voľno.

Dlhšiu zápasovú pauzu však mal neplánovane aj náš nasledujúci súper, levickí Patrioti. Tí kvôli maródke v mužstve Handlovej ukončili svoj zápasový program v roku 2023 predčasne a posledný duel odohrali ešte pred vianočnými sviatkami, kedy si poradili so Spišskými Rytiermi.

My sme s Levicami v tomto ročníku doteraz stretli dvakrát a v oboch prípadoch sme síce ťahali za kratší koniec, avšak v domácej odvete sme doslova siahali na výhru. V poslednej sekunde vtedy rozhodol o najtesnejšej výhre Levíc trojkou Jalen Adaway (81:82).

Oba tímy odvtedy oznámili zmeny a nových hráčov na súpiske. Patriotov posilnil rozohrávač Casey Benson, ktorý sa už stihol uviesť v levickom drese. Premiéru v našom drese zas akurát v sobotu absolvuje najnovšia posila BC, 27-ročný C.J. Jackson, ktorý sa k tímu pripojil iba v priebehu tohto týždňa.

Čo teda môžeme očakávať od sobotného duelu? Na to odpovedal Lukáš Bolek: "Levice sú úradujúcim majstrom a momentálne aj tabuľkovo najlepším tímom v lige. My sme však už ukázali, že vieme zahrať aj proti papierovo silnejším a lepším tímom dobré zápasy a bojovať o víťazstvo do poslednej lopty. V tomto zápase budú podľa mňa rozhodujúce základné, elementárne veci ako sú nasadenie, bojovnosť a tímová hra. Taktiež treba povedať, že pre nás je najdôležitejšie od začiatku sezóny až vlastne doteraz to, aby sme boli zdraví. A to si tak aj v kútiku duše želám do nového roka, aby sme sa už dostali zo všetkých zranení a boli sme kompletný tím, lebo jedine tak dokážeme naplniť všetky ciele, ktoré máme pre túto sezónu."

Žiaľ, práve druhá polovica z vyjadrenia Lukáša Boleka je pre našu aktuálnu sezónu doslova charakteristická. Zdravotné problémy nás prenasledujú po celý čas a nový rok tiež nezačíname ideálne. Ani v Leviciach nebudeme hrať v plnej sile a zrejme až krátko pred zápasom budeme vedieť, ako presne bude vyzerať naša zostava.