Logo

ROZHODNE SA VO ŠTVRTOK!

24.4.2024 20:46
PDBASKET

Štvrťfinálová séria s Interom Bratislava sa dočká plného počtu zápasov. Interu sa podarilo ovládnuť utorkový duel a vyrovnať stav série hranej na 3 víťazstvá na 2:2. To znamená, že o postupujúcom rozhodne až piaty zápas, ktorý sa odohrá vo štvrtok o 19:00 v Prievidzi.

Po piatich rokoch tak znova zabojujeme o semifinále až v záverečnom piatom zápase série. Naposledy to bolo v sezóne 2018/19, kedy bolo naším súperom Komárno a v úvodných štyroch zápasoch štvrťfinále si oba celky postrážili domácu palubovku.

Rozhodovalo sa tak u nás, zhodou okolností rovnako vo štvrtok a pred domácimi fanúšikmi, ktorí nás hnali dopredu. Vtedy sme spoločne uspeli a veríme, že históriu teraz zopakujeme. Po 5 rokoch môžeme znova postúpiť do semifinále. 

Info o predaji lístkov na štvrtkový duel:

  • Predaj sa začne dnes (v stredu) v športovej hale v čase 15:00 - 17:00 (na 1. poschodí, vstup od čerpacej stanice)
  • Od 19:00 sa spustí online predaj v sieti Predpredaj.sk, pokračovať bude do štvrtka do 15:00
  • Vo štvrtok sa začne predaj lístkov pred halou od 17:30

Niké SBL 2023/2024 – 4. zápasy štvrťfinále play off: Inter Bratislava – BC Prievidza 97:62 (26:14, 23:15, 19:14, 29:19) /stav série – 2:2/

Inter: Sudžum 17, Daye 13, Pavlovič 9, D. Koller a Smith po 8 (Zdanavičius 17, M. Koller 9, Hudec 6, Kozlík a Szabó po 4, Minarovjech 2, Ondruš 0)

Prievidza: Jackson 15, Taylor 14, Rhodes 10, Belikov a Milner po 4 (Lukáč 5, Bolek 4, Teličák 3, Krčmárik 2, Kincel 1, Hričo a Chlupis 0)

TH: 17/11 – 21/18, Fauly: 18 - 17, Trojky: 10 - 4, Rozhodovali: Kúkelčík, Ženiš, Margala

Povedali po zápase:

Danilo Rakočevič, tréner Interu: „Na konci to vyzerá veľmi dobre a môžeme byť radi, že odohráme rozhudujúci piaty zápas. Užili sme si to. Ďakujem ľuďom, ktorí nás prišli podporiť. Bratislava už dávno takto nežila basketbalom, ako teraz zápasmi Interu. Môžeme byť veľmi radi a budeme dúfať, že sa na Pasienkoch spolu stretneme aj budúcu stredu. Spravíme všetko preto, ideme bojovať a hoci je to náročná séria, musíme nájsť energiu.“

Daniel Koller, hráč Interu: „Už od prvého polčasu to bolo jednoznačné, ale my sme zostali sústredení a to bolo dôležité. Vedeli sme, že musíme vyhrať, ale neboli sme pod tlakom. Chceli sme si to užiť, hrať našu hru, náš basketbal. Myslím, že nám to vyšlo."

Saša Jankovič, tréner Prievidze: „Asi sme si mysleli, že zápas sa vyhrá sám. Mysleli sme si, že ak sme v minulom stretnutí hrali výbornú obranu, tak v nej začneme dobre aj v Bratislave. Lenže my sme v obrane začali katastrofálne. Posadili sme Inter na koňa. Mali sme v prvej štvrtine jeden faul, čo je v play off neakceptovateľné. Potom sa Interu hralo ľahšie, jeho hráči si začali veriť, dávať strely. My sme trošku zmenili obranu, dotiahli sme sa, ale treba reálne zhodnotiť, že súper to chcel viac. Ukázal viac energie, väčšiu bojovnosť a my sme nenašli nikoho, kto by potiahol družstvo v útoku aj obrane. Na konci je výsledok taký aký je.“

Samuel Kincel, hráč Prievidze: „Takto to nemalo byť. Opäť sme začali ako v predošlom zápase na Pasienkoch – bez energie, bez našej tradičnej hry. Domáci sa rýchlo dostali do tempa a bolo ťažké vrátiť sa do zápasu. Inter bol tento raz jasne lepší, čo potvrdil víťazstvom. Nám nezostáva iné, len sa z toho pozberať a vo štvrtok doma im to vrátiť."