Logo

Rozhodne viem hrať ešte lepšie, hlási nová posila Saša Belikov

23.10.2023 9:44
PDBASKET

Autor: Michal Duchovič/basketliga.sk


Z pohľadu výsledkov nezažívali oba tímy ideálne obdobie, výhra tak mohla len a len pomôcť. Prievidza už aj s novou posilou predviedla silný finiš, ale skúsenosti na strane Interu nedovolili ďalšie zaváhanie a výsledok 75:74 hádam pomohol domácim odraziť sa k lepším časom. Pre celok z hornej Nitry to bola už štvrtá prehra v rade, ale odhodlanie zlomiť družstvu rozhodne nechýba.

Prievidzu aktuálne trápia najmä zdravotné starosti, viacerí hráči neboli v ideálnom stave, ale chceli svojmu tímu pomôcť. Do hlavného mesta už prišla aj s novou posilou, reprezentantom Ukrajiny Oleksandrom Belikovom. Hneď pri svojom debute, pri ktorom zaznamenal 22 bodov, mohol byť aj hrdinom stretnutia.

„Ani neviem, ako k tomu prišlo (úsmev), ale rozhodne viem hrať ešte lepšie. Len potrebujem čas. Z Prievidze mám zatiaľ dobré pocity, máme kvalitné družstvo a mnohých mladých talentovaných hráčov. Z Prometeju som odišiel z dôvodu, že som chcel proste hrať. Saša Jankovič mi zavolal a ja som sa rozhodol prísť,“ zhodnotil Belikov svoj výkon a uviedol dôvody vedúce k príchodu do Prievidze.


Prievidza však úspech súperovi nedarovala zadarmo, v závere predviedla silný finiš, ktorý dokumentovala napríklad úspešná strela z polovice ihriska v podaní najnovšej posily. Hostia mali možnosť aj vyrovnať, čo možno napokon rozhodlo o štvrtej prehre za sebou.

„V tomto zápase sme robili priveľké množstvo drobných chýb, ja som zatiaľ s tímom len 3 dni, takže je pre mňa ešte náročné pochopiť systém. Potrebujem čas, ale ukázali sme, že hrať vieme a v najbližšom zápase už chceme vyhrať. Krátka prestávka nám padne vhod, aby sme pozbierali sily, zlepšili sa a konečne uspeli,“ prehlásil Belikov.

Foto: Vladimír Dorňák