Logo

Ryan Pannone: Cieľ sa nemení, chceme sa zlepšovať

15.2.2018 7:42
PDBASKET

Naši basketbalisti odcestovali už v stredu do Košíc, kde ich čaká vyvrcholenie druhej najvýznamnejšej domácej súťaže – Slovenského pohára.  Vo štvrťfinále si zmeriame sily so Svitom, zápas začína dnes o 13. hodine. Ešte predtým sme položili niekoľko otázok trénerovi BC Prievidza Ryanovi Pannonemu.


Michael Fusek má za sebou prvý súťažný duel. Ako hodnotíte jeho vystúpenie?

Myslím si, že vo svojom prvom stretnutí v našom drese odviedol Michael dobrú prácu. Zápas nám rovnako ukázal činnosti, v ktorých sa treba zlepšiť. Je to typ hráča, ktorý je veľmi dobre mentálne nastavený a pracuje naplno každý deň.

Po zohraní s mužstvom bude pre tím iste ešte cennejším hráčom. V čom vidíte jeho najväčšie prednosti?

Jeho silné stránku sú streľba z bezprostrednej vzdialenosti a časovanie, ktoré využíva v útoku aj obrane.

Najbližšie vás čaká finálový turnaj Slovenského pohára. S akým cieľom odchádzate do Košíc?

Cieľ je rovnaký ako počas celej sezóny. Zlepšovanie. Chcem, aby sme naďalej pokračovali v zlepšovaní sa od zápasu k zápasu. V tréningovom procese sme si určili konkrétne ciele, ktoré chceme zapracovať do našich zápasov do začiatku play-off. Verím, že sa nám to podarí.

Po pohári nás čaká reprezentačná prestávka. Ako ju mužstvo využije a načo a v nej zameria?

Hráči dostanú niekoľko dní voľna, aby sa zregenerovali ako po fyzickej tak po mentálnej stránke. Následne nás čakajú ďalšie tréningy, v ktorých sa budeme zameriavať na náš herný štýl a jeho detaily. Zlepšenie všetkých, na prvých pohľad drobných aspektov hry, môže viesť k veľkým výsledkom.

Pri pohľade na tabuľku SBL je stále ešte reálna možnosť poskočiť na tretie miesto v tabuľke. Pobijeme sa o ňu?

Do každého zápasu nastúpime s cieľom bojovať a predviesť čo najlepšiu hru. Nepozeráme sa príliš ďaleko do budúcnosti. Pripravujeme sa len na najbližšieho súpera s hlavným zameraním na naše vlastné napredovanie.