Logo

ŠIESTA VÝHRA V RADE A TOP 3!

5.2.2024 11:52
PDBASKET

Potvrdili sme dobrú formu a napriek ťažkému týždňu, kedy sme kvoli zdravotným problémom opäť nemohli poriadne trénovať, sme v sobotu potvrdili formu a vyhrávame šiestykrát v rade.

Premiérovo v aktuálnom ročníku sme pokorili 100-bodovú hranicu a vďaka tomuto víťazstvu sme sa už posunuli do TOP 3 tabuľky Niké SBL. Čaká nás ešte tuhý boj do konca základnej časti, no je to skvelé povzbudenie do ďalšej tvrdej práce.

Niké SBL 2023/2024 – 27. kolo základnej časti: Slávia SPU Nitra – BC Prievidza 74:112 (13:32, 26:22, 15:35, 20:23)

Nitra: Mello-Klein 13, J. Vojtek 11, Kotásek 9, Mäsiar 3, Urban 0 (Ricketts 16, Williams 8, P. Vojtek 6, Bistrovič a Tchúr po 3, Linder 2, Kobulnický 0)

Prievidza: Taylor 31, Jackson 23, Milner 14, Kincel 12, Rhodes 10 (Lukáč 9, Chlupis 7, Hričo 4, Krčmárik 2)

TH: 21/14 – 27/15, Fauly: 23 – 17, Trojky: 6 – 15, Rozhodovali: Izák, Cibulka, Karnay

Povedali po zápase:

Ľubomír Urban, tréner Nitry: “V situácii, v akej sme sa nachádzali - prišli traja noví hráči, ktorí absolvovali niektorí len jeden alebo dva tréningy, sme mohli buď uspieť a využiť tak novú energiu, alebo vzhľadom na nesúhru hráčov, totálne zlyhať. Nastal ten druhý prípad. Aj keď sme nastúpili s hráčmi, ktorí sú tu dlhodobejšie, Prievidza je, ako som hovoril už pred stretnutím, výborný tím a má dobre stanovené role u jednotlivých hráčov. Po prestriedaní bolo vidieť, že basketbal je veľmi náročný z hľadiska prípravy a naši hráči si na ihrisku vôbec nerozumeli a v podstate sme sa dosť trápili. Beriem to však pozitívne, pretože predsa je to znovu tréning. Dostali sme sa do situácie, kedy ešte odohráme zápas s Komárnom a do konca februára máme ešte čas na prípravu aj s novými hráčmi. Je to dostatočný čas, aby sme potom v marci boli funkčnejší.”

Jozef Vojtek, hráč Nitry: "Prievidza na nás vhupla s obrovskou energiou, hneď na začiatku sme im dovolili ľahké strely, padli otvorené trojky. My sme sa snažili zapracovať nových hráčov, ale nie je to jednoduché, keď prídu traja noví hráči. Chceli sme hrať našu hru, ale trošku to viazlo, lebo naši noví hráči ešte nevedia signály, sú tu ešte krátko. Je to potupná prehra pre nás - o 40 bodov, určite sme nechceli vyhrať, ale chceli sme sa prezentovať agresívnou hrou a väčšou rotáciou hráčov sme chceli dať do zápasu viac energie. Opak bol pravdou a Prievidza nám ukázala, ako sa hrá basketbal."

Saša Jankovič, tréner Prievidze: "Veľmi dôležité víťazstvo pre nás, Nitra sa posilnila pred našim zápasom tromi zahraničnými hráčmi, nevedeli sme, čo máme očakávať. Prišli sme profesionálne skoncentrovaní, nikoho sme nepodcenili a hrali sme tak, ako by sme takéto zápasy mali hrať. Chcem pochváliť naše mužstvo, každý jeden hráč si zahral, každý jeden splnil tú úlohu, čo som chcel. Chcel by som poďakovať aj našim fanúšikom, čo prišli do Nitry a spravili vynikajúcu atmosféru. Nitra určite bude teraz pre každého tvrdý oriešok. My sme radi za šieste víťazstvo po sebe a posnažíme sa získať aj siedme proti Lučencu."

Patrik Lukáč, hráč Prievidze: "Duel sme začali presne tak, ako sme si povedali pred zápasom. Chceli sme začať čo najrýchlejšie hrať, pretože vieme, že Nitra hrá skoro celý zápas zónu, čo sa nám darilo. Prvú štvrtinu sme hrali úžasne, v druhej sme trošku poľavili, asi sme si mysleli, že to pôjde samo, keď už je o dvadsať. Nakoniec sme sa znova zorientovali, začali sme hrať to, čo sme si hovorili a výsledok hovorí sám za seba. Prišli sme sem vyhrať, čo sme potvrdili a ideme ďalej."


zdroj: basketliga.sk

foto: Martin Havran