Logo

Športovým riaditeľom BC bude Matthias Haufer

26.4.2023 8:06
PDBASKET

Krátko po skončení ročníka sme už začali pracovať na nasledujúcej sezóne. V BC Prievidza bude ako športový riaditeľ klubu pôsobiť Matthias Haufer.

Príchod športového riaditeľa do štruktúr klubu priblížil zástupca vedenia BC Peter Zvara. "Posledné dve sezóny sme videli našu slabinu v nie úplne šťastnej práci so zahraničnými hráčmi a ich výberom, ktorý bol plne v kompetencii trénerov. V priebehu posledných sezón sme museli vymeniť 4 z 5, resp. 3 z 5 legionárov. Veríme, že s Matthiasom a jeho skúsenosťami a kontaktmi sa nám podarí túto slabinu eliminovať. Príchod nových hráčov už nebude len voľne v réžii trénerov, ale budú to komunikovať so športovým riaditeľom. Vítame preto Matthiasa v našej basketbalovej rodine. Vďaka jeho kvalitám by sme mali čo najefektívnejšie využiť náš limitovaný rozpočet a získať viac možností výberu pri skladaní tímu," povedal Zvara.

Matthias Haufer je špecialistom na vyhľadávanie basketbalových talentov a založil firmu Scoutory, ktorá sa zaradila medzi hlavných partnerov nášho klubu. Spoločnosť skautuje hráčov pre profesionálne tímy a Haufer aj v posledných rokoch spolupracoval s klubmi ako Hamburg Towers, J.A. Vichy či Caledonia Gladiators. Nedávno sa zas vrátil zo skautingu turnaja v USA.

Ako športový riaditeľ už pôsobil v minulosti v domovskej krajine v Nemecku, kde rozbiehal svoju funkcionársku kariéru. Najskôr doma v tíme Cuxhaven BasCats (2005-2010) v druhej najvyššej nemeckej lige a potom aj v klube Medi Bayreuth (2016-2020) v rámci nemeckej Bundesligy. V oboch prípadoch pôsobil v kluboch najskôr ako skaut a následne ako športový riaditeľ. S Bayreuth hrali tiež európsky pohár FIBA a v roku 2020 sa im podarilo postúpiť do Final 4. 

Medzitým bol tiež hráčskym agentom a naďalej má dobré vzťahy s inými skautmi, agentmi, hráčmi alebo klubovými funkcionármi, u ktorých získava kompletný obraz o hráčoch. Skauting hráčov pravidelne vykonáva aj sám naživo naprieč európskymi súťažami a bol sa už pozrieť aj na zápase v Prievidzi. 

Čo teda odkazuje nový športový riaditeľ klubu fanúšikom BC? "Prievidza je pojem, ktorý rezonuje u fanúšikov, ktorí pozorne sledujú medzinárodný basketbal. História klubu hovorí sama za seba. Bol som ohromený samotnou atmosférou v hale, tomu hovorím skutočná výhoda domácej palubovky. Teším sa, že pomôžem priniesť fanúšikom viac takýchto jedinečných momentov. V lige ako Niké SBL je výber hráčov o to dôležitejší, pretože zoznam dostupných hráčov je široký, ale skutočných diamantov je málo. Našou zodpovednosťou bude najskôr ich odhaliť a potom obrúsiť tak, aby mohli skutočne žiariť v drese BC Prievidza," uviedol Haufer pre náš web.