Logo

STATUS ZRANENÝCH HRÁČOV

20.1.2024 8:59
PDBASKET

Zranenia a zdravotné problémy nás prenasledujú už od začiatku sezóny. Len traja hráči boli k dispozícii na všetky doterajšie zápasy a ani raz sme nemohli nastúpiť v plnej sile. Situácia sa nezlepšuje ani s príchodom nového roka a tréneri musia naďalej počítať absencie.

Ako sme to avizovali pred posledným duelom proti Komárnu, prinášame prehľad aktuálnych informácií o zranených hráčoch. 


Martin Chlupis vypadol v stredu zo zostavy kvôli chorobe. Jeho účasť na sobotnom zápase je otázna, no po uzdravení sa pripojí naspäť k tímu.

Saša Belikov vo štvrtok absolvoval artroskopiu kolena v bojnickej nemocnici a čas liečenia sa predpokladá na 2-3 týždne.

Lukáša Boleka trápi zranenie chrbta. Dĺžku jeho absencie zatiaľ nedokážeme bližšie odhadnúť, viac môžu napovedať ďalšie vyšetrenia, ktoré ho čakajú. 

Adam Králik a Marek Jašš absolvovali na konci predošlej sezóny operáciu krížneho väzu v kolene, odvtedy pracujú na rekonvalescencii. Adam by sa mohol v priebehu niekoľkých týždňov vrátiť do plného tréningového procesu. 

Marek tiež spravil progres vo svojej rekonvalescencii a v závere týždňa absolvoval u špecialistu posledné kontrolné vyšetrenie, ktoré dopadlo dobre. Teraz bude postupne zvyšovať intenzitu záťaže a pridávať do prípravy aj basketbalové prvky, no bude potrebovať čas, aby sa opäť pripravil na plnú záťaž.