Logo

ŠTVRŤFINÁLOVÁ SÉRIA JE VYROVNANÁ!

6.4.2023 9:04
PDBASKET

Fantastická atmosféra, zaplnená prievidzská športová hala, bojovný výkon hráčov BC na palubovke a vďaka tomu všetkému sme zvládli zápas roka, v ktorom išlo o všetko. štvrťfinálová séria so Svitom je tak vyrovnaná a o všetkom sa rozhodne v sobotu vo Svite.

Niké SBL 2022/2023 – 2. zápas štvrťfinále play off:

BC Prievidza – Iskra Svit 81:74 (15:13, 21:24, 22:18, 23:19) / stav série – 1:1

Prievidza: Anderson 26, Hukič 15, Jašš 10, Wheeler 9, Taylor 2 (Walker 16, Lukáč 3, Kincel a Krčmárik 0)

Svit: Atwood 21, King 18, Smith 16, Koval 11, Goncalves 8 (Baldovský 0)

TH: 9/7 – 22/17, Fauly: 18 – 13, Trojky: 8 – 5, Rozhodovali: Šarišský, Fanfara, Ribakovs


Povedali po zápase:

Krunoslav Krajnovič, tréner Prievidze: "Teraz, keď na to pozeráme takto po zápase, tak to vyzerá pozitívne, ale v tých posledných pár dňoch to nebolo ľahké mne s hráčmi a ani hráčom so mnou. Musím povedať, že bolo trošku aj dusno, kvôli tomu, že sme zápas vo Svite neodohrali tak, ako sme sa dohodli. Zanalyzovali sme to, skúsili sme nejaké veci aj korigovať a hrali sme úplne inak. V druhej štvrtine sme tam mali jednu hluchú chvíľu, no zostali sme kľudní a vrátili sme sa. Ale myslím, že aj tie chyby, čo nejakí jednotlivci urobili, tak tím to vykryl. Hrali sme tímovo, potiahli nás zase iní hráči. Som rád za víťazstvo a myslím, že to, čo sme predviedli v tomto druhom zápase, že sme si tak zaslúžili ten tretí. Rozhodne sa vo Svite, nič iné nám nezostáva, musíme sa pripraviť, budeme mať tréningy aj videoanalýzu, pozrieme sa na to, čo môžeme urobiť lepšie v ďalšom zápase vo Svite. Ideme sa pobiť o postup. Nebude to určite ľahké, my sme družstvo, ktoré išlo z tej poslednej postupovej priečky do play off, Svit z druhej, respektíve prvej v rámci prvého kola. Sú dosť silné družstvo, takže uvidíme, ako to zvládneme.“

Alonzo Walker, hráč Prievidze: "Prišli sme pripravení hrať, boli sme dobre pripravení. Bol to deň, kedy sme sa museli ukázať, išlo o všetko. Máme ďalšiu šancu, vidíme sa v sobotu.”

Oleg Meleščenko, tréner Svitu: "Veľmi dobrý zápas, ale oni nás prinútili k 16 stratám, a to rozhodlo. Gratulujem Prievidzi, my musíme na tom makať a uvidíme, ako to dopadne vo Svite.”

Tavon King, hráč Svitu: "Prievidza zahrala dobrý zápas, prišla s dobrým herným plánom, trochu nás spomaliť. My sme naopak mali veľa strát, a to nás nakoniec dobehlo. Celkovo to bol dobrý zápas, je to play off, každý chce vybojovať víťazstvo. Chcel by som však dať kredit Prievidzi, keďže hrala výborný zápas.“


zdroj: basketliga.sk

Foto: Ladislav Szibilla